Planujesz nową kuchnię? Oto porady dla Ciebie

oryginalna kuchnia

Zaplanowanie i zakup nowej kuchni to bardzo duże przedsięwzięcie. I nie tylko w kwestii wydatków finansowych, ale także przedsięwzięcie polegające na poświęcenie własnego czasu i energii. Standardowymi czynnościami przed rozpoczęciem zakupu mebli kuchennych jest przeglądanie tysięcy pięknych inspiracji i projektów, aby uzyskać ciekawy pomysł, który można zaadoptować u siebie w mieszkaniu. Również radzimy się znajomych, rodziny, jakie oni mają podejście i słuchamy wielu rad. Czy w ten sposób osiągniemy to czego pragniemy?

Musisz wiedzieć czego chcesz

Stoi przed tobą zadanie zorganizowania nowej kuchni. Oczywiście trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Ale na samym początku dobrze jest samemu odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które ułatwią nam dalsze poszukiwania i zgłębianie tematu. Jednym z pytań jest to jakiego rodzaju ma być to kuchnia? Klasyczna, nowoczesna a może stylizowana? Czy kuchnia będzie posiadała wyspę kuchenną, ponieważ jej potrzebujemy, czy może lepiej jej nie stawiać. Dobrze jest wizualnie rozplanować sobie lokalizację urządzeń AGD, aby upewnić się, czy na wszystko znajdzie się miejsce i będziemy w stanie zrealizować naszą koncepcję.

klasyczny projekt kuchni

Określenie swoich potrzeb

Jeżeli nie wiesz czego chcesz, nikt ci w tym nie pomoże. Każda informacja będzie bowiem przydatna dla projektanta mebli kuchennych (jeśli postanowisz się do takiego wybrać). Jakiego rodzaju lodówkę zakupisz, czy sprzęt AGD będzie zabudowany czy wolnostojący, na jakiej wysokości potrzebujesz blatu, a także urządzeń typu piekarnik czy kuchenka mikrofalowa. Czy zlew powinien być jedno czy dwukomorowy. Im więcej tego typu preferencji uda się określić, tym lepsza pracę wykona projektant lub stolarz. Są to bardzo ważne sprawy techniczne, bez których nie można wyprodukować idealnych mebli na wymiar. Kwestie estetyczne także są bardzo ważne, ponieważ będą wpływały na samopoczucie i odbiór kuchni, jednak te można określić w dalszej kolejności.

Oglądaj pracę doświadczonych biur projektowych

Oglądanie projektów i realizacji profesjonalnych biur projektowania mebli kuchennych da Ci wiedzę na temat aktualnych trendów w meblarstwie kuchennym oraz pozwoli Ci zorientować się jak obecnie projektuje się kuchnie, ale także może podsunąć ci ciekawą koncepcję, której elementy będziesz mógł wykorzystać dla swoich potrzeb. Oczywiście powielanie projektów nie jest wskazane, ponieważ zatraca się indywidualizm kuchni, jednak w pewnej mierze może okazać się to niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli chodzi o nietypowe i rzadko spotykane rozwiązania techniczne związane z przechowywaniem żywności i naczyń kuchennych. Dobrym przykładem może być firma Vena, która specjalizuje się w projektowaniu mebli kuchennych a wymiar zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że firma nie powiela swoich pomysłów i za każdym nowym wyzwaniem stoi jedynie potrzeba i wizja klienta, które są realizowane. W ten sposób uzyskuje się w pełni oryginalne kuchnie, które służą swoim właścicielom.

oryginalna kuchnia

Podziel się treściami z bloga: