Drzwi dźwiękoszczelne – podstawy w pigułce

drzwi dźwiękoszczelne

Drzwi dźwiękoszczelne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Wynika to przede wszystkim z oferowanych przez nie ciszy i spokoju, z których szczególnie chętnie korzystają właściciele domowych gabinetów. Z powodzeniem wykorzystywane są one również w budownictwie użytkowym – w powierzchniach biurowych oraz przestrzeniach takich jak sale kinowe i studia nagraniowe. Czym różnią się między sobą drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne i jak wpływa to na ich zastosowanie?

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne – czym się charakteryzują?

Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne występują w różnych wariantach – do najpopularniejszych należą 35-37 dB oraz 42 dB. Mogłoby się wydawać, że różnica rzędu 5 punktów na skali dB nie robi większej różnicy jednak nie jest to prawdą. Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne 35-37 dB doskonale spisują się w przypadku pomieszczeń, w których zapewnić chcemy izolację dźwiękową na poziomie gwarantującym komfort użytkowania podczas gdy drzwi akustyczne 42 dB wykorzystywane są w powierzchniach stawiających bardzo wysokie wymagania dźwiękoszczelności. Drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne wyposażone są w wypełnienie z płyt wiórowych ograniczających przenikanie dźwięku do wnętrz i występują w dwóch wariantach – płytowym i płycinowym. Istotnym jest jednak to, że płycinowe drzwi dźwiękoszczelne wewnętrzne tracą część swoich właściwości dźwiękoszczelnych w związku z umieszczeniem wewnątrz skrzydła drzwiowego cieńszego materiału. Drzwi dźwiękoszczelne zachowają maksimum swoich możliwości tylko pod warunkiem wykonania w wariancie płytowym.

Drzwi dźwiękoszczelne – zastosowanie

Drzwi dźwiękoszczelne wykorzystywane są w budownictwie mieszkalnym oraz użytkowym. Znajdują zastosowanie w przestrzeniach hotelowych a także, co zostało już wcześniej wspomniane w studiach nagraniowych oraz salach kinowych. Warto jednak mieć na uwadze, że spełniającymi oczekiwania tych branży są jedynie drzwi akustyczne 42 dB oferujące izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Drzwi dźwiękoszczelne przez wzgląd na mnogość zastosowań mogą pełnić dodatkowo funkcję drzwi przeciwpożarowych – dzięki temu ochoczo wykorzystywane są w salach restauracyjnych a także na korytarzach i klatkach schodowych.

Gdzie kupić drzwi akustyczne 42 dB?

Wysokie wymagania stawiane drzwiom dźwiękoszczelnym przez najróżniejsze branże sprawiają, że te zakupić trzeba u rzetelnego i renomowanego producenta ręczącego za jakość swoich produktów producenta. Najwyższej jakości drzwi akustyczne 42 dB dostępne są w ofercie fabryki drzwi BKT-System. Oferowane przez BKT-System drzwi akustyczne 42dB zobaczyć możesz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-dzwiekoszczelne-i-akustyczne/. Wybierz drzwi dźwiękoszczelne niezawodnego producenta i ciesz się ich wieloletnią funkcjonalnością!

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*