Urządzenia pomagające pokonywać bariery architektoniczne – winda dla niepełnosprawnych

Przyciski w windzie

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żyją wśród nas osoby niepełnosprawne. Wielu z nas osobiście zna takich ludzi. Dawno temu wykluczano ich z życia społecznego, ale dziś jest na szczęście zupełnie inaczej. Z tego też względu w miejscach publicznych dba się o to, aby jak najbardziej ułatwić takim osobom życie – organizuje się różne terapie, arteterapie, rehabilitację i nie tylko. Duże znaczenie mają także nowoczesne urządzenia służące do pokonywania barier architektonicznych.

Bariery architektonicznych

Barierami architektonicznymi określamy przeszkody, które utrudniają bądź uniemożliwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym, starszym czy chorym, które właśnie mają problemy z chodzeniem, używają laski, kul bądź jeżdżą na wózku. Do najpopularniejszych barier architektonicznych zaliczamy schody, wysokie krawężniki, podjazd przed domem, czy stromy chodnik. 

Urządzenia dla niepełnosprawnych

Liczne bariery architektoniczne można pokonywać za pomocą różnych urządzeń specjalnie przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, chorych czy starszych. Niepełnosprawnym można się urodzić, ale także i stać się nim w dosłownie każdej chwili. Jednym z najpopularniejszych maszyn przeznaczonych do pokonywania barier architektonicznych i kolejnych kondygnacji w budynku są windy dla niepełnosprawnych.

Winda dla niepełnosprawnych

Tego typu urządzenia są dziś bardzo nowoczesne. Zastosowanie najlepszej technologii sprawia, że taką windę można z łatwością i bardzo szybko zainstalować w wielu miejscach. Konstrukcja pozwala na dopasowanie do wielu warunków. Warto tu zauważyć, że niektóre z najnowszych wind dla niepełnosprawnych nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń na maszynownię ani nawet fundamentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu winda zajmie o wiele mniej miejsca, niż można się tego spodziewać. Ponadto takie urządzenie to inwestycja na długie lata – z pewnością posłuży bardzo długo. Dlaczego taka winda to najlepsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych? Osoby, które mają problemy z poruszaniem się mogą swobodnie z niej korzystać i, przede wszystkim, zupełnie samodzielnie, nie jest potrzebny opiekun ani też operator maszyny, jacy są potrzebni przy platformach przyschodowych czy schodołazach. Więcej o windach dowiesz się na https://www.platformy-przyschodowe.pl/winda-dla-niepelnosprawnych.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*