Dlaczego warto zainwestować w garaż wolnostojący?

Posiadanie domu jednorodzinnego dla wielu to nie mały luksus. Jednak często okazuje się, że z tego tytułu koniecznie jest posiadanie większej ilości przestrzeni do przechowywania narzędzi i akcesoriów ogrodowych, które w praktyce zajmują dużo miejsca. Rozwiązaniem staje się wtedy gara wolnostojący. Dlaczego jeszcze warto go mieć?

Zalety garażu wolnostojącego

Niska cena garażu w stosunku do ilości przestrzeni

Garaże wolnostojące nie są drogie. Oczywiście jeżeli chodzi o podstawowy standard. W stosunku do przestrzeni jaką zyskujemy niekiedy po przeliczeniu na metr kwadratowy wychodzi mniej niż 300 zł za metr. Za tyle nie kupimy nawet miejsca przed blokiem na jeden samochód.

Miejsce do przechowywania

Garaż jest dodatkowym miejscem do przechowywania. Kosiarki, elementy architektury i mebli ogrodowych, wszystko możemy przechowywać w garażu. Nie wykorzystując przestrzeni wewnątrz domu.

Samochód nie stoi pod chmurką a w garażu

Najważniejszą funkcją garażu jest jak sama nazwa wskazuje garażowanie samochodu. Garażowany pojazd nie traci tak szybko na wartości. Oczywiście również dłużej pozostaje dobrze zachowany. Nie jest tak narażony na korozję. Również mroźną zimą nie musimy spędzać czasu na odśnieżaniu samochodu.

Nie trzeba uzyskać pozwolenia na budowę

Mało kto wie, że jeżeli powierzchnia zabudowy garażu wolnostojącego nie przekracza 35 metrów kwadratowych, a odległość od działki sąsiada jest nie mniejsza niż 3 metry, nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę. Wystarczy jedynie zgłosić zamiar budowy i jeżeli nie spotkamy się z pisemną odmową w ciągu kilku tygodni, możemy przystępować do montażu.

Szybka budowa

Dzisiaj możemy korzystać z dobrodziejstwa jakim są garaże prefabrykowane. Nikt już dziś nie decyduje się na budowę murowanego garażu z projektu architektonicznego. Wielkość modeli i często możliwość indywidualnego dopasowania garażu do własnych potrzeb sprawia, że proces jest szybki i atrakcyjny. Montaż samej konstrukcji zazwyczaj pochłania tyko kilka godzin.
Podsumowując garaż wolnostojący dla wielu osób będzie znakomitym rozwiązaniem, pozwalającym zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale również podniesie wartość samej nieruchomości. Ciekawe projekty garaży znajdziecie na stronie http://www.piotr.com.pl/

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*