Wezgłowie tapicerowane – jak udekorować luksusową sypialnię?

zagłówek do łóżka

Istnieje wiele sposobów na to aby podnieść poziom wystroju swojej sypialni na wyższy poziom. Niektórzy będą dostosowywać akcesoria dekoracyjne pod konkretny styl, inni będą zaznaczać minimalizm i prostotę. A co zrobić w przypadku chęci stworzenia sypialni luksusowej, oryginalnej? 

Luksusowe sypialnie

Przede wszystkim istotne są detale. Przymierzając się do wystrojenia sypialni luksusowej trzeba będzie zastosować najwyższej jakości materiały, uznane właśnie za luksusowe. Przykładowo tekstylia, które występują w sypialni powinny być wykonane z takich materiałów jak kaszmir, atłas, jedwab. Koce czy pledy najlepiej jakby były z naturalnej wełny, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter pomieszczenia. Natomiast istnieją także inne sposoby, w dodatku całkiem proste, które skutecznie zmienią klimat w sypialni czyniąc ją bardziej wytworną.

tapicerowany zagłówek

Tapicerowany zagłówek nadaje sypialni ekskluzywności

Wezgłowia tapicerowane

Sypialnie nie lubi próżni. Na ścianie za łóżkiem zazwyczaj nic się nie znajduje, czasami wiesza się obrazy lub grafiki, ale nie zawsze pasuje to do sypialni ekskluzywnej. Rozwiązaniem problemu są tapicerowane wezgłowia, które w piękny sposób wypełniają pustą powierzchnię ściany i dobrze komponują się z konstrukcją łóżka tworząc harmonijną całość. Wezgłowia tapicerowane mogą być wykonane w różnych rozmiarach modułów, tak aby dobrze dopasować je do szerokości łóżka i ogólnie możliwości sypialni. Mogą być obite skórą lub tkaniną, co dodatkowo poszerza dekoracyjne możliwości tego elementu wystroju. Na zaprojektowanie indywidualnego wezgłowia tapicerowanego pozwalają interaktywne kreatory, przykładowy możemy znaleźć na stronie sklepu We Love Beds. Kreator umożliwia dobranie ilości modułów, ich rozmiarów, rozłożenia w pionie i poziomie, a także doboru tkaniny. Pozwala to na dużą elastyczność w doborze właściwego wezgłowia do warunków pokoju.

wezgłowie tapicerowane modułowe

Zagłówek tapicerowany – fot. homebook.pl

Dlaczego wezgłowia pasują do sypialni ekskluzywnych?

Zagłówki można dostosować kolorystycznie do podstawowego koloru panującego w sypialni, można także zestawić je w bardziej kontrastowy sposób. Pomysłów dekoratorskich na to jest bardzo dużo. Większość jednak stara się dostosować kolorystykę zagłówków do poduszek, kolorów ścian, koloru łóżka. O ich ekskluzywności może świadczyć fakt, że jest to dość mocno rzucający się w oczy element dekoracyjny bez większego znaczenia użytkowego. Walory estetyczne jednak są ogromne, co z resztą widać na załączonych zdjęciach. Przygotowanie indywidualnego zagłówka do sypialni wymaga pracy wykwalifikowanych osób, które produkują je ręcznie na zamówienie. Takie zagłówki przesądzają ostatecznie o poziomie wystroju sypialni i stanowią jej ważny element dekoratorski.

Podziel się treściami z bloga: