Stosowanie regałów metalowych w sklepach i na wystawach

wyposażenie sklepu
Wyposażenie sklepu przed zatowarowaniem

Powszechną praktyką we współczesnym visual merchandisingu jest stosowanie na wystawach regałów metalowych służących zarówno jako elementy poprawiające wygląd i ekspozycję produktów. Często niewidoczne elementy konstrukcyjne wykonywane są zgodnie z filozofią firmy dotyczącą prezentacji produktów.

Stosowanie lakierowanych regałów w sklepach

Sklepy odzieżowe i RTV są świetnym przykładem na zaprezentowanie w jaki sposób produkty prezentowane są na wystawach. Sama wystawa skonstruowana przy udziale regałów o odpowiedniej nośności i kolorze dopasowanym do wystroju wnętrza ma pełnić swoją podstawową funkcję bez wyraźnego odróżniania się. Estetyka regałów nielakierowanych eliminuje ten typ produktu do stosowania na wystawach w których liczy się estetyka prezentowanych produktów. Szczególnie widać to w sklepach odzieżowych, w których wystrój wnętrza ma charakter Black-box. Przykładem mogą być sklepy Cropp oferujące odzież dla młodzieży. Stosowany tam powszechnie czarny kolor ścian i elementów konstrukcyjnych wystawy sprawia, że łatwiej jest dekoratorom sklepu operować światłem w sposób uwydatniający pewne cechy produktu, w szczególności kolor.

zakłada się, że najlepiej sprzedają się produkty umieszczone na wysokości wzroku klienta, czyli około półtora metra nad powierzchnią ziemi. – podaje serwis dla Handlu

sklepowe regały metalowe

Wyposażenie sklepu

Stosowanie regałów w sklepach Convinient store

metalowe regały sklepowe

Regały w sklepie powinny mieć regulowane wysokości półek

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się sklepy convinient store – to małe sklepy spożywcze oferujące dodatkowo np. szybkie przekąski. Cechą charakterystyczną sklepu jest jego usytuowanie przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta i oferowanie duże ilości produktów przetworzonych – gotowych do natychmiastowego spożycia. Sklepy typu żabka, małpka stosują system samoobsługowy – osoby chcące dokonać zakupu samodzielnie poruszają się pomiędzy regałami sklepowymi i wybierają interesujący je produkt. W sklepach tych poza umieszczonymi przy ścianach lodówkami sklepowymi stosowane są sklepowe regały metalowe o odpowiednim udźwigu przekraczającym zwykle 100 kilogramów na półkę.

Modułowe regały metalowe do sklepów

Wyposażenie sklepu convinient, sklepu odzieżowego czy RTV wymaga stosowanie odpowiednich modeli regałów metalowych. Ważną funkcją będzie tutaj możliwość łatwej manipulacji ilością półek w poszczególnych modułach regału – chodzi tu zarówno o wysokość przestrzeni pomiędzy półkami, jak również ich ostateczna ilość. Wpływa to zarówno na pojemność półek jak również możliwość dopasowania ich wyglądu do aktualnego standardu towarowania w danej sieci sklepów.

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Krystyna Wejchert

Krystyna Wejchert zajmuje się doradzaniem firmom chcącym zmienić wygląd pomieszczeń biurowych, urzędów. W ramach własnej działalności gospodarczej podejmuje się indywidualnych projektów aranżacyjnych.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*