Salon, jadalnia i kuchnia w jednym!

Dom jednorodzinny czy też mieszkanie nie zawsze musi być ogromnych rozmiarów. Często mniejsze domki są nieco przytulniejsze, ale salon z kuchnią jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Przybywa domów na sprzedaż. Katowice, Gdańsk czy Warszawa – tutaj znajdziecie bardzo ciekawe oferty. W domach jednorodzinnych często możemy spotkać się z bardzo ciekawą metodą łączenia kuchni, salonu i jadalni w jedno pomieszczenie.

Połączenie = funkcjonalność

Połączenie trzech wymienionych elementów sprawi, że nasze pomieszczenie stanie się przede wszystkim o wiele bardziej funkcjonalne. Często dom piętrowy dzieli się na dwie części, gdzie część parterowa, tak zwana ,,dolna’’ jest miejscem, w którym chętnie spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi i innymi bliskimi. To tutaj przyjmujemy gości, podejmujemy ważne decyzje czy rozmowy. Z kolei część znajdująca się na piętrze jest miejscem bardziej intymnym, można je również nazwać strefą sypialnianą. Połączenie ze sobą kuchni, jadalni oraz salonu to bardzo dobra alternatywa dla osób, które uwielbiają otwarte przestrzenie. Ten ogromny pokój będzie wówczas bardzo funkcjonalny.

Kuchnia

W kuchni znajdzie się z pewnością miejsce na niezbędne szafki kuchenne, blat roboczy czy coraz bardziej popularną wysepkę. Warto zastanowić się nad zabudową sprzętu AGD, który zostanie w ten sposób niejako ukryty. Co więcej, aby nie dzielić przestrzeni możemy zastosować w kuchni oraz salonie jednakową podłogę, co sprawi wrażenie jednolitości i konsekwencji w wystroju wnętrza.

Salon i jadalnia

W salonie i jadalni możemy postawić okrągły, kwadratowy lub prostokątny stół. W miarę możliwości może on być rozkładany, w razie potrzeby przyjęcia większej ilości gości. Z kolei część salonowa powinna być zaopatrzona w odpowiednią sofę, która może być rozkładana lub też nie, fotel, ale także stolik kawowy, przy którym można wypić poranną kawę czy zagrać w grę planszową z całą rodziną.

Taki układ pomieszczeń można znaleźć w dużej mierze w inwestycjach budowlanych realizowanych przez deweloperów.

Jeśli szukasz mieszkania na sprzedaż  w którym salon, jadalnia oraz kuchnia stanowią jedną przestrzeń, sprawdź projekty dewelopera Apklan! Ta firma jako jedna z nielicznych posiada jedne z ciekawszych projektów inwestycji budowlanych w Rzeszowie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*