Napis na ścianę – jaki wybrać?

Remontując mieszkanie zastanawiamy się nad jego wykończeniem. Musi być coś, co nam się spodoba i coś, co w pewien sposób dopełni całość. Stojące bibeloty na meblach już nie są modne. W modzie teraz jest minimalizm, a więc brak niefunkcjonalnych rzeczy. Jednak przychodzi nam wówczas na myśl ozdobienie ściany napisem. Dowiedz się więcej!

Szablon i farba

Jeszcze kilka lat temu w wielu domach można było spotkać się z wykonanymi artystycznymi malunkami na ścianach przy wykorzystaniu trzech elementów – szablonu, pędzla oraz farby. Gotowe szablony były dostępne w marketach budowlanych, ale także na wielu internetowych stronach. Wzorów było mnóstwo, w tym także napisy na ściany, które idealnie sprawdzały się w sypialni (znajdowały się one nad zagłówkiem) czy na przedpokoju. Farba najlepiej sprawdzała się jednak tylko i wyłącznie na ścianie w przeciwieństwie do naklejek, o których więcej poniżej. Jeśli chodzi o wykonywanie napisu na ścianie za pomocą farby był to sposób inwazyjny, ponieważ jeśli efekt nam się znudzi – musimy wówczas przemalowywać całą ścianę. Nie ma możliwości prostego usunięcia tego napisu.

Naklejka

Naklejka to kolejny popularny sposób, który gościł nie tylko na ścianach. Naklejać można było ciekawe rysunki również na meble, aby je nieco odnowić czy upiększyć. Dokładne naklejenie jest naprawdę sztuką, ponieważ może się zrobić wiele pęcherzyków powietrza, które nieestetycznie wyglądają. Jeśli chodzi z kolei o usunięcie naklejki – rzadko uda nam się idealnie ją odkleić. Mogą pozostać ślady po kleju, a w najgorszym wypadku – kiedy naklejka była naklejona wystarczająco długo – ślady wokół niej.

Napis na ścianie zrobiony za pomocą cięcia laserem

Idealnym rozwiązaniem stały się napisy na ścianie, które przyklejone są do niej za pomocą bardzo małych kwadracików taśmy klejącej dwustronnej. Taki napis wykonany jest z drewna za pomocą cięcia laserem katowice. Co ważne, sami możemy zdecydować, jaki wzór czy też napis idealnie pasowałby do naszego wnętrza. Jeśli chodzi o mocowanie – to sprawa prosta, wystarczy tylko przykleić całość prosto. Z kolei usunięcie takiego napisu nie stanowi większego problemu, gdyż nie jest on cały bezpośrednio przyklejony do ściany, a co najważniejsze – jest pewien dystans pomiędzy napisem, a ścianą, dlatego po odklejeniu nie pojawią się brzydkie ślady.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*