Naklejki na meble – recepta na stylowe wnętrze

naklejka na meble

Choć urządzanie wnętrz nie jest umiejętnością łatwą do opanowania, istnieją pewne uniwersalne zasady, których zastosowanie poprawia wygląd pomieszczeń. Synonimem wygody jest duża przestrzeń, zachwyca i podnosi wartość mieszkania. Nie każdego jest stać na takie mieszkanie, ale istnieje kilka prostych tricków, które optycznie powiększą pomieszczenie. Na dobry początek dobrze jest wynieść z niego wszystkie niepotrzebne meble i sprzęty. Ich nadmiar sprawia, że pokój wydaje się mniejszy, jest ciasny i niewygodny. Jeżeli mamy jakieś stare wyposażenie wnętrza, idealnym rozwiązaniem są naklejki na meble. Efekt jest natychmiastowy. Naklejki na meble nadają się na każdą gładką powierzchnię. Wierzchnia warstwa biurka, czy szafki musi być jednak odpowiednio przygotowana. Powierzchnię mebla należy najpierw odtłuścić, np. rozpuszczalnikiem. W przypadku naklejania naklejki na stary drewniany stół czy drzwi warto ich powierzchnię lekko wyszlifować drobnym papierem ściernym a następnie dokładnie zetrzeć powstały pył. Jeśli mebel pokryty jest już warstwą laminatu, wystarczy go jedynie odtłuścić, aby naklejka gładko przylegała do powierzchni.

Naklejki na meble zastosowanie w różnych pomieszczeniach

Obecnie panuje trend na maksymalną prostotę w kuchni – jeśli jednak mamy już jej dość, zabawmy się w meblowego hakera i wykorzystaj naklejki do ozdobienia szafek. We wnętrzach biurowych liczy się przede wszystkim funkcjonalność, dlatego wszelkie zbędne przedmioty oraz ważne dokumenty należy ukryć w przestronnych szafkach. Meble takie wcale nie muszą jednak być nudne! Wystarczy nakleić na nie jeden z geometrycznych wzorów, który nada wnętrzu dynamiki. Do pokoju dziecka warto wybrać żywe kolory i wzory zaczerpnięte z bajek. Do pokoju starszych dzieci pasują soczyste geometryczne naklejki skomponowane z wyposażeniem. Zobacz: www.homeprint.pl/naklejka-na-meble

Kolory w pomieszczeniach

Kolorami we wnętrzach należy posługiwać się z umiarem pamiętając, że to, co wygląda intrygująco na pierwszy rzut oka, po kilku godzinach może okazać się męczące. Najbezpieczniejszy i najbardziej popularny jest kolor biały i jego odcienie. Stwarza iluzję większej przestrzeni, dlatego świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach i mieszkaniach. Żółty dodaje energii i pobudza do życia, podobnie jak pomarańczowy i czerwony.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*