Gdzie potrzebny jest architekt?

architekt katowice

Zawód architekta wiąże się z wypełnieniem wielu ról: planowaniem, projektowaniem, czuwaniem nad procesem budowlanym. Tak więc można powiedzieć, że jest to osoba która uczestniczy w całym projekcie architektonicznym niemal od początku do końca. Przyjrzyjmy się więc szczegółowo do jakich prac zaangażowany jest zwykle architekt i w jakich sektorach dotyczących branży budowlanej najczęściej ma swój udział.

Projekty domów

Zapytani o to czym zajmuje się architekt najwięcej z nas odpowiada, że jest to osoba która zajmuje się tworzeniem projektów domów jednorodzinnych, wielorodzinnych. To zgadza się w 100% natomiast zakres ich prac wybiega niego dalej. Zadaniem architekta jest stworzenie całego planu przedsięwzięcia czasem nawet zdobycie pozwoleń na budowę. Architekt jest to osobą, która może zaproponować projekty gotowe domów bądź stworzyć projekt od tak zwanych “podstaw”. Architekt podejmuje również współpracę z deweloperami którzy oddają do użytku inwestycje mieszkaniowe.

Projektowanie wnętrz

Praca projektanta nie kończy się na budowie architektonicznej, często jest to specjalista który pełni rolę doradcy projektanta wnętrz. Jeśli więc mamy problem z aranżacją jakiegoś pomieszczenia mieszkalnego, śmiało o pomoc możemy poprosić architekta. Architekt nie tylko dobrze planuje powierzchnię użytkową ale także da nam cenne rady dotyczące tego jakie dodatki i elementy dekoracji będą najlepiej pasowały. Bez wątpienia jest to osoba, która ma dużą wyobraźnię przestrzenną, jest w stanie doradzić nam najlepsze rozwiązanie architektoniczne w naszym mieszkaniu czy domu.

architekt

Projekty użyteczności miejskiej

Zakres obowiązków architekta to także projektowanie budynków użyteczności publicznej. W tej kwestii również swój udział ma architekt, Katowice, Zabrze, Ruda śląska to miasta na śląsku w których pojawia się w ostatnim czasie mnóstwo inwestycji. Przez co jest dużo większe zapotrzebowanie na usługi architektoniczne. Na śląsku wśród różnego typu inwestycji budowlanych można zaobserwować zainteresowanie budowlami handlowymi a konkretniej galeriami handlowymi te również wykonuje architekt. Katowice spośród wszystkich miast w powiecie śląskim w minionym czasie odnotowało największy wzrost tego typu inwestycji mieszkaniowych.

Przeczytaj też www.regiodom.pl/portal/budowa/przed-budowa-domu/rola-architekta-przy-projektowaniu-domu-poradnik

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*