Energooszczędne oświetlenie – przegląd oświetlenia LED

panele LED w biurze

Planując wystrój swojego biura, mieszkania czy innego rodzaju pomieszczenia przychodzi czas na rozważenie jakiego rodzaju oświetlenie będzie zastosowane. Wybór w tej materii jest bardzo duży. Obecnie najchętniej sięga się po rozwiązania energooszczędne, które oprócz oszczędności daje wiele możliwości aranżacyjnych i estetycznych. Wybór spośród opraw i lamp LED jest tak duży, że każdy właściciel swojego biura znajdzie dla niego wyjątkowe oświetlenie, które doda szyku i elegancji tak ważnego pomieszczenia jakim jest właśnie miejsce pracy czyli firmowe biuro.

Rodzaje nowoczesnych lamp i opraw LED

Kiedy przychodzi do wyboru i zakupu lampy do biura stajemy przed bardzo dużym wyborem. Dotyczy to zarówno oświetlenia sufitowego, podłogowego, ściennego i innych nietypowych rozwiązań. Oto wykaz najbardziej popularnych rodzajów lamp w technologii LED, które są stosowane w biurach, mieszkaniach i świetnie się tam sprawdzają. Coraz częściej inwestuje się również w oświetlenie przydomowych ogrodów z trawnikiem, dzięki tej technologii oświetlenie przestrzeni jest efektowne i ekonomiczne.

Świetlówki LED

Świetlówki LED to rodzaj lampy, która najbardziej kojarzona jest z zastosowaniami biurowymi. W znacznej większości biur stosowane jest właśnie to oświetlenie z racji zainstalowanych opraw świetlówkowych, popularnych z czasów, kiedy biurowce zdominowały świetlówki jarzeniowe. Dzisiaj można zastąpić je świetlówkami ledowymi niskim kosztem. Są stosunkowo niedrogie i skuteczne. Dają lepsze światło od swoich poprzedniczek i nie meczą wzroku. jest to bardzo istotne podczas pracy biurowej.

świetlówki LED

Oświetlenie schodowe Ledix

Oprawy oświetleniowe Ledix są idealnym wyborem dla każdego modnego i nowoczesnego biura. Natynkowe lub podtynkowe oprawy można montować na schodach, w korytarzach, przejściach. Będą pełniły także funkcje dekoracyjne. Mogą działać automatycznie dzięki stosowaniu czujników ruchu. Ledix to polskie oprawy z wykorzystaniem wysokiej jakości diod Cree.

Panele LEDpanele LED w biurze

Panele LED to również oświetlenie typowo biurowe. Idealnie sprawdzą się do małego biura, jak i sal konferencyjnych, korytarzy itp. W zasadzie pełnią funkcję podobną do świetlówek. Świetlówki nie są jednak lampą oryginalną i wyróżniającą się, dlatego panel LED może zainteresować wszystkich stawiających na bardziej nowoczesny i elegancki design. Prosta konstrukcja, montaż w zabudowie, elegancja i prostota, to główne atuty ledowych paneli oświetleniowych.

Oprawy LED do systemów szynowych

Systemy szynowe są niezwykle atrakcyjnym rodzajem oświetlenia swojego biura. Dają możliwość dokładnego rozplanowania kierunku padania światła i możliwość wszelkich jego modyfikacji. Ilość opraw które znajdą się na szynach zależy tylko od potrzeb właściciela. Ponadto takie lampy świetnie wpłyną na jakość wystroju dodając nieco awangardy, nowoczesności i odmiany w porównaniu z innymi popularnymi rodzajami oświetlenia. Oprawy w systemach szynowych szczególnie sprawdzą się w małych i średniej wielkości biurach, gdzie liczy się unikatowy i oryginalny klimat.

Nowoczesne plafony LED

Plafony do montażu wpuszczanego, w zabudowie to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Tego typu oprawy oświetleniowe sprawdzą się w biurze, na magazynie, sali konferencyjnej, na stołówce, w kuchni, korytarzu. Możliwy jest także wybór plafonów natynkowych jeśli nie ma możliwości zamontowania sufitu podwieszanego. Plafony są prostym rozwiązaniem, ale skutecznym i uniwersalnym. Tutaj również możliwe jest zastosowanie czujników ruchu tak aby światło było bezobsługowe i uruchamiane było ruchem osób przechodzących czy przebywających w pomieszczeniu lub przejściu.

Oprawy rastrowe LED

Oprawy rastrowe to zaawansowane urządzenia, które przystosowane są do montażu świetlówek. Ich budowa przewiduje redukcję efektu olśnienia, dlatego idealnie sprawdzi się do pomieszczeń, gdzie pracownicy mają kontakt  maszynami i urządzeniami, lub obsługują wózki widłowe, przeprowadzają prace magazynowe i innego rodzaju zajęcia wymagające precyzji i dobrej widoczności. Oprawy rastrowe mogą same dostosować natężenie światła uwzględniając ilość naturalnego światła w pomieszczeniu.

Sprawdź więcej: Mebius: Meble do pokoju dziecięcego | Gowear.pl  | Leroy Merlin | instalacjebudowlane.pl

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*