Drzwi na wymiar – jakie dają możliwości?

drzwi dwuskrzydłowe

Urządzenie mieszkania wymaga od nas wielu wyborów. W najlepszym przypadku mamy dokładną wizję tego, jak nasze mieszkanie powinno wyglądać oraz jakie elementy wystroju i umeblowania chcemy w nim umieścić. Inaczej będziemy musieli się skupić na bardzo wielu elementach i z osobna przemyśleć wybór każdego z nich. Warto więc posiadać chociaż zarys tego, jaką przestrzeń chcemy stworzyć i co chcemy, aby się w niej znajdowało. Jednym z istotniejszych wyborów jest wybór odpowiednich drzwi – wewnętrznych oraz zewnętrznych. Pomimo tego, że obecnie oferta rynkowa jest bardzo szeroka bywa ciężko znaleźć najbardziej optymalny dla nas model. Na szczęście możemy wtedy skorzystać z drzwi na zamówienie. Kraków, Warszawa i wiele innych miast posiada własne zakłady stolarki drzwiowej, w których bez problemu możesz zamówić drzwi na wymiar oraz zdecydować o ich wyglądzie i wymiarach.

Drzwi na wymiar – większe możliwości aranżacyjne

Drzwi na zamówienie dają dużo większe możliwości aranżacyjne oraz często są jedynym sposobem, aby znaleźć drzwi, które będą pasowały do otworów drzwiowych o nietypowych wymiarach. Panuje obecnie przekonanie, że wszystko co jest robione na zamówienie niesie ze sobą status luksusu i determinuje dużo wyższe ceny. Po wgłębieniu się w temat często okazuje się jednak, że nie jest to do końca zgodne z prawdą. Zdecydowanie warto samemu się przekonać i zorientować się w cenach. Może się okazać, że wybór drzwi na wymiar po podliczeniu wszystkich kosztów będzie bardziej opłacalną dla nas opcją. Zwłaszcza w przypadku, gdy będziemy potrzebować ich większą ilość.

Wybierając przykładowo drzwi ppoż trzeba mieć świadomość, że są one innego gabarytu niż tradycyjne drzwi wewnętrzne. Można więc drzwi ppoż zamówić na wymiar. Alufire to jedna z firm która specjalizuje się w sprzedaży drzwi przeciwpożarowych.

Drzwi na zamówienie, a nietypowe wymiary futryn

drzwi na wymiarZakup drzwi na wymiar w wielu sytuacjach jest jedyną możliwością. Zwłaszcza w starszym budownictwie okazuje się często, że otwory drzwiowe mają bardzo niespotykane wymiary, które na darmo można szukać w gotowych drzwiach sprzedawanych w marketach budowlanych czy u dużych producentów prowadzących masową produkcję drzwi. W takich przypadkach jedyną opcją są właśnie zakłady stolarki drzwiowej, które po przeprowadzeniu dokładnych pomiarów stworzą dedykowane drzwi do naszego wnętrza.

Wybór odpowiedniej firmy

Drzwi na zamówienie dają nam bardzo duże możliwości konfiguracji oraz decydowaniu o ich wyglądzie w najdrobniejszych szczegółach. Wybierając firmę, która będzie zajmie się wykonaniem drzwi na wymiar warto jest skupić się na firmach z dużym doświadczeniem oraz działającymi już długo czas na rynku.

Zakończenie

Zakłady stolarki drzwiowej oraz zamawianie drzwi na wymiar są bardzo atrakcyjną opcją zarówno dla osób potrzebujących drzwi o dedykowanych rozmiarach, jak również dla wszystkich, którzy chcą posiadać wyjątkowe drzwi zaprojektowane tak, aby w pełni pasowały do zaaranżowanego przez nich wnętrza.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*