Chrobotek reniferowy – wady i zalety

panel ścienny z mchu - chrobotka reniferowego

Mech dekoracyjny to coraz bardziej popularna ozdoba, którą można spotkać w biurach, miejscach użyteczności publicznej, a także w wielu domach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup chrobotka reniferowego, warto dowiedzieć się z czym trzeba będzie się zmierzyć? Gotowi? No to zaczynamy!

Zalety chrobotka reniferowego

Przede wszystkim ten mech dekoracyjny nie wymaga pielęgnacji – tak naprawdę nie wymaga w ogóle naszej uwagi. Żywi się wodą, którą pobiera z powietrza – zatem jeśli nie mamy problem z brakiem wilgotności powietrza (należy zapewnić minimum 40% wilgotności), nic nie musimy w tym aspekcie robić. Wystarczy dekorację z chrobotkiem ulokować z dala od grzejników i kominków – to wystarczy. Zatem pamiętajmy: chrobotka nie wolno podlewać, pryskać ani wycierać – zostawmy go w spokoju. Ponadto niniejszy mech dekoracyjny nie wydziela żadnych substancji, a także nie pochłania kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Oznacza to, że alergicy również mogą pozwolić sobie na posiadanie żywego obrazu w swoim domu.

Wady mchu dekoracyjnego

Myślę, że teraz nikogo nie zaskoczymy. Podstawową wadą chrobotka reniferowego jest jego cena.  Jako iż w naszym kraju jest on prawnie chroniony, mech sprowadza się aż z krajów skandynawskich, gdzie jest zbierany ręcznie. Do tego wszystkiego trzeba dodać koszty transportu. W ten sposób może uzbierać się niezła sumka. Na szczęście wiele polskich sklepów oferuje przystępne ceny za żywy obraz. Przykładem może być firma Skotiwood www.skotiwood.pl, która sprzedaje ciekawe drewniane panele ścienne wypełnione chrobotkiem. Panele te można kupić już od 100 zł, co jest naprawdę świetną ofertą. Ponadto należy pamiętać, że mech ten jest organizmem żywym, co wiąże się z tym, że nie jest wieczny.   Średnia żywotność chrobotka reniferowego to 10 lat.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*