Architekt potrzebny w każdym mieście!

architekt

Zawód architekta kojarzony jest głównie z projektowaniem wnętrz, tworzeniem projektów domów jednorodzinnych. Jednak trzeba pamiętać, że to nie jedyny obszar jego zawodowych obowiązków. Małe i duże miasta potrzebują wsparcia w zakresie tworzenia nowych inwestycji budowlanych, miejsc użyteczności publicznej.

W tego typu realizacjach niezbędna jest pomoc architekta. Sam kierownik budowy nie jest w stanie nad wszystkim zapanować, poza tym nie ma też adekwatnej wiedzy na temat wykonywania projektów. Dlatego też rada miasta wychodzi z inicjatywą zlecenia budowy, czy stworzenia projektu właśnie architektowi.

Architekt a realizacje

W każdym dużym bądź mniejszym mieście średnio raz a nawet dwa razy do roku powstają nowe inwestycje nad którymi pieczę sprawuje architekt. Ruda Śląska, Tychy, Katowice, Zabrze to miasta w których planowane są wciąż nowe projekty. Dotyczą one budowy centrów handlowych, obiektów sportowych, kulturalnych, i innej tego typu przestrzeni publicznej. Architekt w mieście jest więc niezbędną osoba do pomocy. Jego realizacje dotyczą projektowania, wykonawstwa obiektów różnego typu. Zdarza się i tak że w danym mieście w którym mają powstać np. mieszkania deweloperskie udział architekta jest niezbędny. To on przygotowuje kosztorys, musi uzyskać niezbędne pozwolenia i jest odpowiedzialny za cały proces projektowy.

architekt Tychy

Wsparcie biura projektowego

Miasta które decydują się na tworzenie projektów budowlanych zlecają tego typu prace wykonawcze firmom projektowym w których działa doświadczony architekt. Tychy, Katowice, Ruda Śląska, Zabrze w każdym z tych miast można znaleźć biuro projektowe do współpracy. Zdarza się i tak że miasto organizuje przetarg na wykonanie danej inwestycji. Jeśli zaś chodzi o Śląsk tutaj rada miasta skupia się głównie na biurach projektowych które realizują swoje projekty w danym rejonie. Gigaarchitekci to biuro projektowe, które wykonuj wiele miejskich zleceń. W firmie pracuje doświadczony architekt który przez lata wykonał mnóstwo projektów cieszących się dużym uznaniem. Tychy, Katowice, Ruda Śląska, Zabrze to miasta w których zrealizował najwięcej swoich projektów. Dotychczasowe realizacje można sprawdzić na stronie www.gigaarchitekci.pl

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*