Podstawy do flag reklamowych

podstawa flagi reklamowej

Flagi reklamowy, czyli tak zwane windery są jednym z bardziej popularnych form reklamy jeśli mowa o reklamie zewnętrznej. Flagi reklamowe są idealnym sposobem na to, aby zwracać większa uwagę na obiekt, na firmę, czy inny element jak stoisko targowe czy wystawiennicze. 

Podstawowe informacje o flagach reklamowych

podstawa do flagiFlaga reklamowa ma za zadanie przede wszystkim ukazywać barwy firmowe i bardzo prosty przekaz jak krótkie hasło, podstawowa informacja jak nazwa firmy czy marki oraz logo. Flaga reklamowa nie służy temu, aby rozwinąć przekaz do odbiorcy, ale żeby zwrócić jego uwagę. Dlatego flagi stawia się w bliskim pobliżu firmy, lokalu, budynku, stoiska, organizowanej akcji itp. Flagi reklamowe możemy podzielić na dwie grupy ze względu na sposób instalacji:

  1. flagi reklamowe na stałe przytwierdzane do podłoża,
  2. flagi stawiane tymczasowo.

Jeśli mówimy o tej drugiej grupie flag reklamowych, czyli stawianych tymczasowo, oczywiście nie będą one przytwierdzane na stałe czyli np. poprzez zabetonowanie lub mocowanie za pomocą śrub. W przypadku flag mobilnych czy tymczasowych będzie wymagane zastosowanie podstawy do flagi, które ustabilizują maszt flagi i w bezpieczny sposób będą go utrzymywać w pozycji pionowej. Dobór takiej podstawy z obciążeniem to bardzo ważna kwestia, bowiem będzie miała wpływ na wygodę użytkowania flagi reklamowej oraz na bezpieczeństwo. Podstawę należy dobrać do rodzaju masztu, czyli jego wielkości oraz do warunków takich jak rodzaj podłoża. Niektóre podstawy będą służyły do stałego przymocowania do podłoża masztu np. poprzez przykręcenie śrubami.

Wersje podstaw do flag reklamowych (winderów)

Istnieje kilka rodzajów czy wersji podstaw przeznaczonych do zamocowania masztu z flagą. Najpopularniejsz rozwiązania stosowane w tym zakresie w marketingu to:

  • płaskie podstawy do flag (jest mocowana do podłoża za pomocą 4 śrub),
  • podstawa w formie szpicu wbijanego w podłoże (zwykle do piachu, ziemi, podłoża nieutwardzonego),
  • podstawa w formie krzyżaka przykręcanego do podłoża utwardzonego,
  • podstawa pod koło samochodu – tymczasowe mocowanie flagi głównie na eventach plenerowych,
  • podstawa wypełniana wodą, tzw. koło wodne podtrzymujące flagę reklamową,
  • podstawa z rotorem – czyli elementem podstawy, który umożliwia ustawianie się flagi w różnych pozycjach w zależności od kierunku wiatru.

Jak widać kwestia podstaw do flag reklamowych jest dość rozbudowana i w zależności od potrzeb możliwe jest zamocowanie flag na wiele różnych sposobów.

Podziel się treściami z bloga: