Wybierasz wyciskarke? Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę!

Energia Zdrowia wyciskarka

Wśród polaków coraz bardziej popularne staje się codzienne picie soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Rytuała ten pomaga dostarczyć organzimowi codziennej dawki witamin, na które ma zapotrzebowanie każdego dnia. Zwyczaj ten spowodował większe zainteresowanie wyciskarkami do soków oraz sokowirówkami wśród Polaków. Obecnie rynek dostarcza bardzo wiele możliwości i opcji. Z każdej strony jesteśmy atakowani ofertami różnego rodzaju. Mnogość ofert często powoduje wśród nas chaos informacyjny i dezorientację często spotykaną podczas zakupów. Na co więc zwrócić uwagę wybierając optymalną wyciskarkę do soków lub sokowirówkę? Jakie cechy powinny one posiadać? Oto kilka naszych propozycji!

Jakość soku

Po pierwsze przy wyborze wyciskarki lub sokowirówki zwróć uwagę na jakość soku, który będzie dostarczać. Co ciekawe różne owoce i warzywa posiadają różne właściwości, co sprawia, że dla części z nich lepszy efekt będzie dawał wyciskarka, a przy innych sokowirówka. Warto więc pomyśleć, do czego będziesz głównie używał/używała urządzenie, które kupujesz. Ogólnie uważa się, że poza wyjątkami bardziej efektywna jest wyciskarka, ale warto jednak bliżej przyjrzeć się tej tematyce.

Czyszczenie urządzenia

Po drugie łatwość czyszczenie urządzenia. Planując pić codziennie zdrowe soki trzeba zabrać pod uwagę, że trzeba mieć czas na ich przygotowanie, a potem także na mycie wyciskarki lub sokowirówki. Pierwsze z nich myje się zazwyczaj dużo szybciej niż sokowirówkę. W przypadku, gdy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, to przed zdecydowaniem się na kupno urządzenia warto sprawdzić czy proces jego oczyszczania została zoptymalizowany i nie jest zbyt czasochłonny.

Długość gwarancji

Długość gwarancji również jest ważnym czynnikiem przy wyborze urządzenie do robienia soków, bowiem kosztują one często niemałe pieniądze i kupujemy je na lata. Wśród topowych producentów wyciskarek, jak Hurom, Kuvings czy Angels gwarancja zazwyczaj sięga od 5-10 lat pracy maszyny. Sprawia to, że przez lata możemy korzystać z urządzenia bez strachu, że nam się zepsuje, ponieważ w razie czego, w każdej chwili możemy je oddać do serwisu.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiono kilka cech, na które wg. redakcji szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do tworzenia soku, bez różnicy, czy to będzie wyciskarka czy sokowirówka.

Spis powstał przy współpracy z:
Wyciskarki do soków -Energia Zdrowia

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*