Czy schodołazy to dobry wybór?

Osoba na wózku inwalidzkim na peronie

Dzisiejsi producenci urządzeń dla osób niepełnosprawnych, starszych i chorych oferują kilka interesujących rozwiązań, które pozwalają pokonać problemy związane z poruszaniem się oraz pokonywaniem różnych barier architektonicznych. Do takich maszyn zaliczamy między innymi windy dla niepełnosprawnych, platformy przyschodowe, krzesełka schodowe czy schodołazy, o których jeszcze wspomnimy.

Przeszkody

Wśród najczęściej występujących barier architektonicznych, z którymi wiele osób ma na co dzień kłopoty – wyróżniamy schody, wysokie krawężniki czy podjazdy przed domem lub blokiem. Aby pomóc osobom, które mają problemy z poruszaniem się, należy owe bariery likwidować. Przez brak windy w bloku starsza, schorowana osoba bądź niepełnosprawna na wózku może być uwięziona na stałe w swoim mieszkaniu. Bariery mogą całkowicie odcinać od świata. Na szczęście istnieją urządzenia, które mogą pomóc w pokonywaniu tych przeszkód.

Schodołazy

Schodołazy to jedne z tych urządzeń, które pomagają w pokonywaniu barier architektonicznych, przede wszystkim schodów, ale nie tylko. Schodołazy to bardzo dobra opcja dla osób niepełnosprawnych. To niewielkie i stosunkowo tanie maszyny, które są bardzo proste w obsłudze. Wyróżniamy dwa typy schodołazów – kroczące oraz gąsienicowe. To, co odróżnia je od innych urządzeń tego rodzaju jest możliwość opuszczanie nie tylko domu, ale także pokonywania utrudnień w miejscach publicznych – ich rozmiar i waga pozwalają je swobodnie przenosić, przewozić i zabierać ze sobą, tylko schodołazy umożliwiają takie działanie. Należy jednak wspomnieć również o ich wadach, a raczej jednej wadzie – do obsługi tego urządzenia jest potrzebne dodatkowa osoba, ale same schdołazy znacznie odciążają jej kręgosłup, dlatego też to zadanie jest dość proste. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o schodołazach, zajrzyj na: https://www.platformy-przyschodowe.pl/schodolazy.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*