Transport mebli kurierem – jak zacząć?

transport mebli

Jest mnóstwo okazji do tego, aby przetransportować swoje meble w inne miejsce. Najbardziej popularną formą przewozu mebli przez kurierów jest zwykłe zamówienie ze sklepu. Wówczas kurier przewozi produkt do domu konsumenta. Innym przypadkiem jest sprzedaż swoich mebli, kiedy nie są już potrzebne. Kiedy myślimy nad zmianą aranżacji i wyposażenie mieszkania, często wystawiamy meble jak i inne wyposażenie na popularne portale aukcyjne i ogłoszeniowe. Aby przekazać meble zainteresowanej osobie, najczęściej korzystamy z usług kurierskich. Oczywiście istnieje wiele innych okazji do skorzystania z przewozu kurierskiego jak np. zwrot produktów w ramach reklamacji, gwarancji itp. 

Jak wybrać najtańszego kuriera do przesyłek większych gabarytów jak np meble?

załadunek mebli na samochódMebli nie weźmie każdy kurier. Aby możliwy był transport mebli potrzebny jest do tego odpowiedni samochód. Najbardziej sprawdzi się samochód dostawczy z windą, która przetransportuje meble z poziomu podłoża na wysokość załadunku i tym samym nie będzie wymagała uciążliwe, a czasami wręcz niemożliwego dźwigania ciężkich towarów.

Istnieje wiele firm kurierskich, które umożliwią przewiezienie wielkogabarytowych przesyłek, w tym mebli. Wybór najbardziej korzystnej oferty nie jest wbrew pozorom taki łatwy, bo aby otrzymać wszelkie informacje, trzeba wykonać dość czasochłonnego rozeznania w temacie. Ale istnieje łatwiejszy sposób na organizację przesyłki kurierskiej. Wystarczy odszukać pobliski punkt obsługujący przesyłki kurierskie, w którym można skorzystać z usług wielu różnych przewoźników. W takich punktach możliwe jest oprócz nadanie czy odbiór małych paczek, także zorganizowanie wielkogabarytowych transportów, w tym transportu paletowego. Konsultant w punkcie obsługi klienta mając dostęp do bazy ofert może w krótkim czasie przedstawić najbardziej odpowiadającą ofertę względem ceny, jak i czasu wykonania usługi.

Jest to o tyle wygodne dla klienta, że nie musi tracić swojego czasu na znalezienie najlepszej oferty, a jedynie załatwia wszystko w jednym punkcie, nie dopłacając nic za pośrednictwo. Punkty tego typu działają na zasadzie pośrednictwa, bez zwiększenia kosztów usługi dla klienta. Czyli podobnie jak działają pośrednicy finansowi, ubezpieczeniowi czy biura podróży.

Wybór kuriera, i co potem?

Decydując się na konkretnego przewoźnika, musimy zdecydować jakiej usługi potrzebujemy, tzn. przede wszystkim w jak krótkim czasie ma być wykonana. Opcje ekspresowe zwykle są droższe, dlatego warto mieć to na względzie. Kolejną sprawą jest dodatkowe ubezpieczenie przesyłki kurierskiej, które zabezpieczy finansowo nasze towary w przypadku wystąpienia nieprzywdzianych wypadków.

Na samym końcu należy jedynie przyjąć kuriera, wydać towar, który ma być wysłany oraz otrzymać pokwitowania nadania. Będzie to ważne w przypadku ewentualnych roszczeń od strony przyjmującej transportowane towary.

Oczywiście wspomniane przesyłki mogą być realizowane także poza granice kraju. Firmy kurierskie mają zasięg międzynarodowy, dlatego nie ma problemu z nadaniem dużych przesyłek na większa odległość. Dłuższy jest jedynie czas realizacji usługi, a także znacznie większa cena.

transport mebli

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Krystyna Wejchert

Krystyna Wejchert zajmuje się doradzaniem firmom chcącym zmienić wygląd pomieszczeń biurowych, urzędów. W ramach własnej działalności gospodarczej podejmuje się indywidualnych projektów aranżacyjnych.