Jesienne porządki z dmuchawą do liści Stihl

dmuchawa stihl

Pierwsze opadające liście pojawiają się już we wrześniu, a im bardziej wkraczamy w jesień, tym jest ich więcej. Zarówno tereny prywatnych posesji, jak i publiczne przestrzenie, takie jak parki, skwery, place, ale również chodniki, wymagają wówczas oczyszczenia z liści. Z jednej strony jest to kwestia estetyki, z drugiej bezpieczeństwa (wystarczy, że spadnie deszcz – na mokrych liściach pokrywających chodnik łatwo się poślizgnąć i nietrudno wyobrazić sobie, że może się to skończyć nie tylko lekkim poobijaniem, ale nawet złamaniem kończyny przy niefortunnym upadku). Trzeba wziąć też pod uwagę to, że z biegiem czasu liście zaczną się rozkładać. Wiadomo więc, że trzeba się ich pozbyć, a najlepszą pomocą w tym zadaniu będzie dmuchawa do liści Stihl lub innego renomowanego producenta.

dmuchawa do liści stihl

Jak działa dmuchawa do liści?

Zanim na rynku pojawiły się dmuchawy, opadające liście grabiono lub zamiatano. Praca trwała dużo dłużej, była też męcząca fizycznie, a niestety jesienią trzeba ją wykonywać co najmniej kilkukrotnie. Dzięki wprowadzeniu na rynek dmuchaw, usuwanie liści stało się o wiele prostsze, przebiega szybciej i jest o wiele mniej męczące. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju dmuchawy: spalinowe, akumulatorowe i plecakowe, ale wszystkie łączy jedno – znaczne przyspieszenie procesu sprzątania opadłych liści i uczynienie tej pracy odczuwalnie prostszą. Zamiast spędzać długie godziny na zgarnianiu w jedno miejsce liści za pomocą grabi czy miotły, w niedługim czasie dmuchawa do liści Stihl za pomocą silnego strumienia powietrza usunie je z chodników i trawników w jedno miejsce, skąd łatwo będzie je zebrać.

dmuchawa stihl

Rodzaje dmuchaw do liści

Najprostsze dmuchawy, które chętnie kupują właściciele domów prywatnych, ważą około 4 kilogramów – dzięki tak niskiej wadze bez zmęczenia można trzymać je w ręce i oczyścić z liści teren dookoła domu. Do trwających dłużej prac prowadzonych na większym terenie lepszym rozwiązaniem są dmuchawy plecakowe – waga najprostszych urządzeń tego typu wynosi około 6 kilogramów (bez paliwa), a bardziej zaawansowanych około 10, zaś dla lepszego odciążenia pracownika, zwłaszcza w pracach trwających kilka godzin, dmuchawę można wyposażyć w pas biodrowy. Czy dla obiektów publicznych, czy dla domów prywatnych – dmuchawa do liści Stihl to niezastąpione urządzenie w okresie jesiennym. Przyda się też w innych porach roku, m.in. do szybkiego sprzątania skoszonej trawy czy podciętego żywopłotu.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*