Ekspres do kawy – z młynkiem czy bez?

Ekspresy do kawy można podzielić na wiele różnych kategorii. Poszczególne typy różnią się od siebie konstrukcją, funkcjonalnością, sposobem parzenia kawy, wyglądem i innymi cechami. Jednym z elementów które różnicują ekspresy do kawy jest młynek. Wiadomym jest, że kawa jest najlepsza, jeśli jest świeżo mielona. Można do tego tematu podejść w dwojaki sposób. Zostawić zadanie zmielenie kawy ekspresowi, lub samodzielnie za pomocą młynka przygotować kawę. Jaka jest różnica?

młynek do kawy ręcznySamodzielne mielenie kawy przy pomocy młynka

Posiadanie młynka do kawy niesie wiele zalet. Zwykle tego typu młynki pozwalają dokładniej zmielić kawę jak i wybrać stopień zmielenia. Można dzięki temu dostosować go do swoich preferencji. Jednak do kawy samodzielnie mielonej nadaje się ekspres kolbowy. Samo parzenie kawy będzie wymagało większego zaangażowania i więcej czasu.

Młynek w ekspresie

młynek w ekspresie do kawyMłynek w ekspresie do kawy to duże udogodnienie. Uruchamia się podczas parzenia kawy i działa niezależnie od użytkownika. Młynek najpierw mieli kawę a następnie ekspres parzy ją pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki młynkom w automatycznych ekspresach możliwe jest przygotowanie kawy szybciej. na pewno opcja ta jest lepsza dla osób zabieganych i zapracowanych, które nie mają czasu na osobne mielenie kawy. Nowoczesne ekspresy do kawy wyposażone są także w regulację poziomu mielenia, dzięki czemu nie odbiegają jakością od młynków działających niezależnie.

Generalnie w dzisiejszych czasach dla większości osób lepszym wyborem będzie automatyczny ekspres z młynkiem. Na pewno część ze smakoszów kawy będzie optować za używaniem młynka do kawy, co ma swoje uzasadnienie. A Ty jaką osoba jesteś? Używasz młynka, czy wolisz pełną automatyzacje w przygotowywaniu kawy?

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Magdalena Górecka

Madzia zajmuje się nie tylko tematyką wyposażenie wnętrz w nietypowe elementy, ale też opracowuje teksty dotyczące wyposażenia pomieszczeń w elementy nie związane z pracą czy magazynowaniem. W wolnych chwilach pływa.