Czy gotowe dania to zdrowy wybór?

Gotowe danie w pudełku

Przyjmuje się, że zdrowe jedzenie to jedynie takie, które sami sobie przyrządzimy. Ale w dobie dzisiejszego świata, gdzie każdy się spieszy i ma mnóstwo rzeczy do roboty niezwykle trudno cały czas przygotowywać sobie posiłki. Zawsze można się zdecydować na obiad w restauracji, co jednak praktykowane codziennie skutecznie uszczupli portfel, bądź postawić na gotowe dania. 

Boxy ze sklepu

W różnych sklepach, zwłaszcza najpopularniejszych dyskontach, można natrafić dziś na mnóstwo gotowych dań, które wystarczy podgrzać kilka minut w mikrofalówce bądź można spożyć bezpośrednio zaraz otworzeniu pudełka. Można wśród nich znaleźć pasty, sałatki, puddingi, zupy lub drugie dania – zestawy obiadowe bądź posiłki jednogarnkowe (nawet egzotyczny wybór z różnych krajach świata – z południa Europy czy Dalekiego Wschodu). Czy odżywianie się takimi produktami jest zdrowe? Warto zauważyć, że wiele tego typu dań jest… całkowicie zdrowa. Od jakiegoś czasu na świecie i w Polsce panuje moda na bycie fit, z tego względu coraz więcej firm stara się sprostać dość surowym wymaganiom klientów.  Nie wszyscy jednak stosują wyłącznie świeże i zdrowe produkty. W wielu tego rodzaju daniach można znaleźć liczne konserwanty i inne szkodliwe “dodatki”. Spokojnie więc można w tygodniu postawić na takie obiady w pracy, ale przed uprzednim dokładnym zapoznaniem się ze składem danego pudełka. 

Napoje

Zupełnie inaczej sprawy się mają w kwestii napojów. Niestety, większość soków i innych napoi ze sklepów zawiera szkodliwe substancje, w tym cukry proste, które między innymi powodują tycie, utrudniają zaśnięcie i wprawiają człowieka i senny nastrój. Należy tak więc całkowicie wyeliminować najbardziej znane napoje typu cole, mrożone herbaty w butelkach czy jogurty do picia. Lepiej samemu przyrządzić tego typu napoje. To samo tyczy się nawet soków, które po obróbce – po której dopiero trafiają do sklepów i mogą znajdować się następnie na półce przez nawet wiele miesięcy czy kilka lat! – tracą wszelkie wartości odżywcze. Mając do wyboru sok w kartoniku czy zwykłą wodę w butelce, lepiej postawić właśnie na wodę. Zdrowe, pełnowartościowe soki, które doskonale wpłyną na samopoczucie można przyrządzić sobie samemu z pomocą wyciskarki do soków, takich jak na https://www.energiazdrowia.pl/.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*