Wentylatory przemysłowe – rodzaje oraz zastosowanie

Przemysł, to ogromna dziedzina, która obejmuje jeszcze więcej gałęzi i różnych specjalizacji. Każdy, kto pracuje w przemyśle, niezależnie od jego odłamu doskonale wie, jak ważne są wentylatory przemysłowe, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, która jest niezbędna, by praca w tego typu miejscach była bezpieczna i jak najbardziej efektywna. Wentylatory przeznaczone są do odpowiednich zadań, z którymi warto się zaznajomić przed zakupem.

Wentylatory promieniowe – rodzaje

Wentylatory promieniowe dzielą się na trzy rodzaje: wysokociśnieniowe, niskociśnieniowe oraz średniociśnieniowe. W zależności od potrzeb klienta należy dobrać takie, które nie zawiodą podczas pracy oraz nie ulegną zniszczeniu poprzez nieodpowiednie ich wykorzystanie. Obudowa spiralna, która jest zastosowana w tego rodzaju wentylatorach jest bardzo wytrzymała, przez co służy przez wiele lat. Jeśli jednak miejsce, gdzie będą wykorzystywane cechuje się agresywnością lub dużą wilgotnością należy zlecić wykonanie ich ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

Wentylatory niskociśnieniowe

Wentylatory promieniowe niskociśnieniowe dedykowane są do transportu powietrza, które jest czyste lub zanieczyszczone tylko w niewielkim stopniu. Ich zastosowanie to instalacje przemysłowe, klimatyzacyjne oraz wentylacyjne. Często wykorzystuje się je również do oczyszczania powietrza.

Wentylatory średniociśnieniowe

Wentylatory promieniowe średniociśnieniowe można zainstalować w miejscach, gdzie transportowane jest czyste oraz zabrudzone powietrze. Ich zastosowanie jest bardzo podobne, co w przypadku wentylatorów niskociśnieniowych. Jednak dodatkowo można wykorzystywać je do transportu pyłów, produktów sypkich o drobnych rozmiarach oraz granulatów, jak i transportu pneumatycznego.

Wentylatory wysokociśnieniowe

Wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe z kolei najlepiej sprawdzą się przy transporcie bardzo mocno zabrudzonego powietrza oraz pyłów. Jest to wentylator do zadań specjalnych. Wentylatory wysokociśnieniowe świetnie nadają się do wykorzystania w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.luftberg.pl

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*