Wyciskarki do soków

Napój z owoców leśnych

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie lub po prostu chcesz cieszyć się własnoręcznie zrobionym sokiem – wyciskarka do soków jest właśnie dla Ciebie. Pozwoli Ci ona na szybko przygotować zdrowy i pyszny napój. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów tego sprzętu i każdy posiada własne funkcje oraz cechy, które są adekwatne do rodzaju zastosowania urządzenia.

Rodzaje wyciskarek do soków

Możemy wyróżnić kilka rodzajów sprzętu AGD, który jest niezbędny w celu przygotowania soków ze świeżych warzyw i owoców. Różnią się one od siebie zarówno sposobem działania, jak i też ich zastosowaniem. Dlatego też należy się upewnić, czy wybrany przez nas model odpowiada rzeczywiście naszemu zapotrzebowaniu. Wśród wyciskarek, jakie można znaleźć, znajdują się:

  • wyciskarki wolnoobrotowe – obracają się wolno. W wyniku niskiej prędkości obrotów sok zachowuje większość składników odżywczych z warzyw i owoców. W efekcie jest on zdrowszy niż soki kupowane w sklepie. Do tego soki z wyciskarek wolnoobrotowych są mętne, zawierają cząstki miąższu;
  • wyciskarki cytrusowe – posiadają charakterystyczną nasadkę w kształcie kopuły, która się wbija w środek przekrojonego owocu i w wyniku ruchu obrotowego rozdrabnia jego miąższ wyciskając z niego sok.

Najlepszą wyciskarką do owoców

Dużą zaletą wyciskarki wolnoobrotowej jest to, że można dzięki niej przyrządzić zdrowy i pełnowartościowy sok niemal ze wszystkich warzyw oraz owoców. Dzięki temu można pić nie tylko soki pomarańczowe, ale także soki z marchwi, jabłek, selera czy z jakiegokolwiek innego owocu czy warzywa. Najwyższej jakości wyciskarki wolnoobrotowe znajdziesz na https://www.energiazdrowia.pl/

Alternatywa dla wyciskarek

Aby uzyskać witaminy i smaki z różnych owoców i warzyw, oprócz wyciskarek do soków, można korzystać również z innych urządzeń AGD. Do takiego sprzętu zaliczamy:

  • sokowirówki – ich zadanie nie polega na wyciskaniu soku, ale na rozdrobnieniu warzyw i owoców, aby potem odwirować część stałą od powstałego płynu. Ich wadą jest mniejsze odzyskanie miąższu niż w wyciskarkach do soku;
  • blendery – za ich pomocą nie wyciśnie się soku, ale można zmielić miękkie warzywa i owoce na koktajl. Ten zaś oprócz posiadania wielu witamin jest dobrym źródeł dużej ilości pożytecznego błonnika. 
Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*