Schodołazy i windy dla niepełnosprawnych – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Logo wózek inwalidzki

Obecny rynek oferuje całą masę urządzeń, które z powodzeniem mogą pomóc osobie, która ma problemy z poruszaniem się, pokonywać takie bariery architektoniczne jak schody. Dzięki temu życie takich jednostek jest znacznie prostsze i pozwala im robić rzeczy, które kiedyś należały do ich codzienności a potem zostały już tylko marzeniem. Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługują schodołazy i windy dla niepełnosprawnych.

Schodołazy

Schodołazy są jednym z najtańszych urządzeń tego typu i z tego też powodu bardzo często to właśnie taką maszynę decydują się zakupić administratorzy budynków. Schodołazy to mobilne, sprawnie działające urządzenia. Nie są na stałe montowane, można stosować je w wielu różnych miejscach. Można je także złożyć czy stosować np. w miejscach publicznych. Ich główną wadą jest to, że do obsługi jest potrzebna dodatkowa osoba – niepełnosprawny więc nie może obsłużyć schodołazu sam.

Windy dla osób niepełnosprawnych

Producenci platform i innych urządzeń tego typu oferują bardzo zróżnicowaną ofertą wind dla niepełnosprawnych. Najtańszym rozwiązaniem, i zarazem najprostszym pod względem budowy czy konstrukcji, są krzesełka schodowe – jednak nie można za ich pomocą przetransportować osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Znacznie praktyczniejszym urządzeniem będzie więcej platforma lub podnośnik. Mogą z nich korzystać nie tylko użytkownicy wózków, ale także i osoby, które z nich nie korzystają, ale mają problem z poruszaniem się, a także osoby starsze i matki z wózkami dla dzieci. Dużą zaletą takich urządzeń jest to, że pozwalają jej użytkownikowi samodzielnie nią sterować, co dodaje takiej osobie niezależność i pozwala opuszczać mieszkanie nawet wtedy, kiedy w pobliżu nie ma opiekuna ani nikogo bliskiego, gdyż są zajęci własnymi obowiązkami czy pracą. Instalacja takiej windy dla niepełnosprawnych nie będzie jednak możliwa w każdym budynku – wszystko zależy od technicznych parametrów budynków. Więcej o windach dla niepełnosprawnych możesz dowiedzieć się na https://www.platformy-przyschodowe.pl/winda-dla-niepelnosprawnych.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*