Pokój dziecka pokojem zabaw!

Urządzając pokój dziecka często stawiamy na miejsce, w którym dziecko swobodnie będzie mogło się bawić i dokazywać. Kupujemy mały stoliczek do rysowania i malowania, rozkładamy matę bądź dywan, aby odizolować dziecko od zimnego podłoża. Są jednak pewne elementy, o którym na pewno będzie marzyło twoje dziecko, a które wcale nie są drogie. Zapewnią dziecku radość na długi, długi czas.

Ściana jako tablica

Popularność od niedawna nabrała farba tablicówka, która wykorzystywana jest przez wielu architektów i projektantów wnętrz. W Polsce najprawdopodobniej jej fenomen zapoczątkowała Dorota Szelągowska, która znana jest z przepięknych aranżacji w stylu minimalistycznym. Wykorzystanie farby tablicówki w pokoju dziecka to świetna alternatywa. Jeśli w twoim dziecku drzemie dusza artysty i uwielbia pisać po twoich ścianach – teraz to możliwe, dzięki wymienionej już farbie. Kolorów jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli jednak pragniemy postawić na element przypominający szkolną tablicę warto zakupić czarną farbę. Jeśli obawiasz się, że przytłoczy to pokój dziecka – nie musisz przecież malować całej ściany. Aczkolwiek kolorowe dziecięce dodatki czy inne jasne ozdoby sprawią, że pokój będzie wyglądał nadal jak z bajki.

Zabaw się w Indianina

Kto z nas w trakcie dzieciństwa nie robił sobie namiotów z koca? Teraz możesz stworzyć małe indiańskie miasteczko w dziecięcym pokoiku. Wszystko za sprawą namiotu tipi, które tworzone są z przepięknych, kolorowych materiałów idealnie wpisując się w koncepcję pokoju malucha. Zadbaj o wyściełanie namiotu różnobarwnymi poduszkami i kocami. Wiele dzieci swoje drzemki odbywa właśnie w namiocie tipi, bowiem rodzice w środku wykładają tipi poduszkami.

Huśtawka hamak

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.millihome.pl/hustawki-bujaki

Fragment placu zabaw również może znaleźć się w pokoju malucha. Huśtawka hamak to świetna zabawa dla każdego malucha. Dodatkowo element ten może okazać się przepiękną dekoracją w pokoju twojego dziecka. Z pewnością huśtawka hamak stanie się ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu malucha. Co więcej, nie tylko dobrze wygląda w mieszkaniu, ale można go również zastosować na balkonie czy w ogrodzie. Oczywiście wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone.

Coś dla młodych fanów motoryzacji

Maluchy często przejawiają sympatię do strażaków, policji, czy po prostu samochodów, lokomotyw, samolotów. Marzeniem takiego dzieciaka z pewnością byłoby łóżko w kształcie samochodu. Wiele ciekawych modeli takich łóżek można znaleźć wśród rożnych producentów, a najczęściej wybieranymi są samochody wyścigowe, wozy straży pożarnej, czy samochód policyjny. W sklepie Happy Babies znaleźliśmy interesujący przykład:

łózko dziecięce straż pożarna

Łóżko dla dziecka – samochód strażaka. Świetnie komponuje się z pozostałymi meblami z motywami strażackimi.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*