Meble z technorattanu – pielęgnacja

Meble z technorattanu są bardzo ciekawym rozwiązaniem do ogrodu. Są bardzo wytrzymałe i mogą nam posłużyć przez bardzo długie lata. Jednak musimy pamiętać o kilku ultra ważnych zasadach. Jak zatem pielęgnować meble z technorattanu, aby cieszyć się nimi przez długi czas?

Meble z technorattanu – najważniejsze zasady pielęgnacji

O wszystkie meble trzeba dbać, niezależnie od ich przeznaczenie istnieją pewne zasady, którymi powinniśmy się kierować. O czym należy pamiętać chcąc zachować piękny wygląd mebli technorattanowych?

Odkurzanie mebli z technorattanu

Wszystkie meble ogrodowe kurzą się. Osiadający na nich kurz nie jest tylko kwestią estetyczną, tak jak w przypadku paneli małe drobinki piasku mogą naruszać wierzchnią warstwę. W przypadku mebli ogrodowych najczęściej dotyczy to nóżek i innych elementów znajdujących się blisko podłoża. Aby odkurzyć meble technorattanowe wystarczy założyć miękką końcówkę z długim włosiem i wyczyścić cały mebel. Tę czynność powinniśmy powtarzać kilka razy w sezonie, chyba że nasze meble stoją na tarasie/balkonie i są mniej narażone na osiadanie piasku i pyłu.

Mycie mebli technorattanowych

Meble technorattanowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji, gdyż materiał ten jest bardzo odporny, gdy jednak potrzebujemy umyć meble technorattanowe wystarczy mydło, woda i miękka ściereczka. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można kupić specjalny środek do czyszczenia technorattanu, ale należy go stosować bardzo ostrożnie i wg zaleceń producenta.

Konserwacja

Włókna technorattanowe są bardzo wytrzymałe i nie potrzebują dodatkowej konserwacji w przeciwieństwie do naturalnego rattanu, który jest bardzo nieodporny na warunki atmosferyczne.

Przechowywanie

Nasze meble ogrodowe powinniśmy przechowywać zimą w suchym miejscu. Możemy je schować w garażu, strychu albo chociaż przykryć specjalnym pokrowcem chroniącym przed mrozem i deszczem.

Czyszczenie poduszek na meble technorattanowe

Poduszki na meble ogrodowe są wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu i odpornych na wodę, więc przypadkowo rozlany sok nie stanowi problemu. W przypadku dużych trudnych zabrudzeń poduszki należy czyścić chemicznie. Zwykłe płyny do prania nie nadają się do prania takich tkanin, gdyż mogą one wpłynąć na utratę swoich specjalnych właściwości.

Piękne meble technorattanowe znajdziecie na stronie belgiardino.pl

Podziel się treściami z bloga: