Materac piankowy. Dla kogo sprawdzi się

Materace piankowe to popularne rozwiązanie. Na uwagę zasługuje nie tylko atrakcyjna cena, ale również aspekty funkcjonalne. Materace goszczą w wielu sypialniach zapewniając użytkownikom zdrowy i komfortowy sen. Dla kogo sprawdzają się materace piankowe? Jakie posiadają zalety.

Materace piankowe

Materace piankowe są wykonane jak sama nazwa wskazuje z pianki. Przed wprowadzeniem pianki syntetycznej materace wypełniane były gąbką naturalną. Ta jednak zużywała się dużo szybciej i niestety była niekiedy pożywieniem dla małych organizmów. Pianka syntetyczna zrewolucjonizowała rynek materacy. Kolejne etapy w historii materacy udoskonalały ten materiał, wydobywały z niego inne właściwości.

Materace piankowe – czyli jakie?

Mianem materacy piankowych określamy te wykonane w całości z pianki. Chociaż ta wykorzystywana jest również w materacach sprężynowych, gdyż te nie mogą być wykonane jedynie ze sprężyn opakowanych w pokrowiec.

Rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe występują w wielu rodzajach. Różnią się wykorzystaniem innych pianek i dodatkowymi warstwami.

Materace z pianki memory

Materace z pianki termoplastycznej mało kto wie, że mają coś wspólnego z NASA. Ciekawostką jest, że materiał ten został opracowany do pierwszej podróży na księżyc. Pianka memory charakteryzuje się tym, że zapamiętuje kształt. Cząsteczki kurczą się pod wpływem ciepła i nacisku i nawet po usunięciu ciężaru przez chwilę pozostają w tej pozycji, zanim znowu rozprężą się. Pianka memory odciąża stawy i wpływa korzystnie na krążenie. Polecana jest zwłaszcza osobom, które mają z tym problem.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka ta charakteryzuje się zwiększoną elastycznością, niżeli pianka tradycyjna. Włókna wykazują większą sprężystość niżeli inne materiały.

Lateks

Materace piankowe mogą być również wzbogacone o warstwę z lateksu. Lateks jest naturalnym materiałem. Jego właściwości sprawiają, że zyskał on wiele fanów. Materace lateksowe zapobiegają przegrzewaniu się, więc polecane są osobom, które w czasie snu mają z tym problem. Materac lateksowy jest również bardziej komfortowy latem niż materac z pianki termoplastycznej.
Materac lateksowy bardziej niż inne sprężynuje, przez co może być nieco mnie komfortowy dla par.

Podsumowując planując zakup materaca, warto kierować się własnymi preferencjami oraz ewentualnymi dolegliwościami.

Szeroki wybór materacy piankowych znaleźć można na stronie sklepu COMMON, czyli producenta materacy.

Przykładem materaca piankowego, wzbogaconego o dodatkową warstwę kokosową jest materac IDA https://common.sklep.pl/materace-piankowe/169-materac-piankowy-160×200-ida-0590292195045.html

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*