Jak zabezpieczyć się przed pożarem

czujnik dymu

Winę za powstanie pożaru zdarza się, że ponoszą ludzie, którzy niedostatecznie zadbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale nie zastosowali się do wymagań ppoż, które powinny być stosowane w każdym budynku mieszkalnym.

Podstawowym wymogiem jest stworzenie w domu odpowiednich zabezpieczeń, które są w stanie zapobiec wybuchowi pożaru bądź skutecznie go zatrzymać w chwili pojawienia się ognia. Warto więc stosować do kilku ważnych zasad. Jakich? Podpowiemy poniżej.

Zainstaluj czujnik dymu

Czad nie bez znaczenia nazywany jest „cichym zabójcą”. Jest niewidocznym bezwonnym gazem którego nadmiar w organizmie człowieka może doprowadzić do śmierci. Jednym z rozwiązań, które warto stosować są czujniki dymu. Tego typu czujnik sprawdza stężenie trującego gazu za pomocą specjalnych wbudowanych w nim elektrod, wchodzących z nim w reakcję chemiczną.

Zainstaluj systemy ppoż

Na etapie budowy domu warto pomyśleć o zainstalowaniu dodatkowych barier ochrony ppoż.
Ściana ogniowa, ściany przeciwpożarowe są najczęściej wybieranymi zabezpieczeniami. Wybierając ten typ ochrony musimy uwzględnić klasyfikację przeciwpożarową. Ta jest dostępna przy każdej specyfikacji produktu. Na elementy na które powinniśmy zwrócić uwagę i jakie właściwości powinna wykazywać ściana ogniowa jest:

  • dymoszczelność,
  • ognioodporność,
  • szczelność ogniowa
  • czas, w jakim dotrzymywane jest kryterium szczelności ogniowej
  • czas, w jakim dotrzymywane są kryteria izolacyjności ogniowej i szczelności ogniowe
  • czasu przepływ gorących gazów i płomieni z pomieszczenia

Chcąc sprawdzić najlepsze systemy ppoż najlepiej odwiedzić stronę wiodącego producenta oferującego zabezpieczenia przeciwpożarowe: Ściana ogniowa oferta – tutaj znajdują się pełna dostępna lista produktów z kategorii tych przeciwpożarowych.

zabezpieczenie przeciwpozarowe

Środki gaśnicze

Oprócz zabezpieczeń przeciwpożarowych, w każdym budynku mieszkalnym powinna znaleźć się także gaśnica. Natomiast jej wybór nie może być przypadkowy, inna gaśnica będzie polecana do kuchni inna zaś do pomieszczenia mieszkalnego czy też do garażu. W tym przypadku można skorzystać z zakupu dedykowanych środków gaśniczych. Możemy też pokusić się o dość uniwersalne rozwiązanie – zakup gaśnicy typu ABC czyli takiej, która będzie idealna do ugaszania pożarów ciał stałych gazów czy cieczy. Dodatkowo musimy zadbać również o to by dostępność takiej gaśnicy była możliwa dla każdego domownika.

Praktyczne porady znajdziesz także TUTAJ

 

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*