Jak przechowywać soki z wyciskarki w domu?

Sok z marchewki i imbiru

Zalety spożywania świeżych soków

Napoje z wyciskarek do soków to bomba cennych składników odżywczych. Są one niezbędne, aby ludzkich organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Picie świeżych soków z tego typu urządzeń może wpłynąć bardzo pozytywnie na działanie całego organizmu – napoje z wyciskarki uzupełniają wszelkie braki, jakie występują w organizmie, poprawiają działanie układu odpornościowego, a także pokarmowego. Na dodatek są wyjątkowo sycące – spożywane na drugie śniadanie bądź podwieczorek pomagają nie podjadać między posiłkami i zrzucić nadprogramowe kilogramy. Ponadto znakomicie smakują – dzięki temu nawet dzieci bardzo chętnie sięgają po napoje z nielubianych warzyw i owoców.    

Urządzenie do wyciskania soku

Aby uzyskać sok możesz skorzystać z sokowirówki bądź wyciskarki – takie jak na przykład tutaj https://www.energiazdrowia.pl/. Jednak podczas produkcji napoju w sokowirówce “znikają” cenne składniki odżywcze i pojawia się niepożądana piana. W przypadku wyciskarek do soków nie mamy z tym do czynienia. Soki z wyciskarki zachowują wszystkie witaminy i minerały, które wcześniej znajdowały się w surowcach, które zastosowano do ich produkcji. Ponadto zużywają ich znacznie mniej. Co ciekawe, w wyciskarkach można umieścić nie tylko warzywa i owoce, ale także i zboża, nasiona i liście. A dzięki zastosowaniu specjalnych końcówek można uzyskać również kremy, sorbety czy nawet lody i inne produkty.

Przechowywanie soków

Świeżo wyciśnięty sok już po około 10 minutach zaczyna tracić swoje cenne składniki odżywcze. Z tego też powodu zaleca się spożyć je zaraz po przygotowaniu. Istnieją jednak dość skuteczne sposoby przechowywania, dzięki którym można odłożyć je na kilka godzin, a nawet (maksymalnie) dwa dni. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim – nie wybieraj metalowych pojemników, koniecznie postaw na szkło. Szklane butelki i naczynia będą do tego doskonałe. Możesz je kupić w wielu sklepach – należy jednak pamiętać o pojemniku ze szczelnym zamknięciem, w innym wypadku napój będzie poddawany procesowi utleniania i nie zachowa świeżości na dłużej. Całkiem dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie także plastikowych pojemników. Po wyborze naczynia napełnij je po brzegi, aby nie pozostawić miejsca na powietrze i zamknij je szczelnie. Świeżo wyciśnięte napoje przechowuj koniecznie w lodówce z dala od promieni słonecznych.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*