Impregnacja marmuru. Idealny sposób na walkę z plamami!

marmurowa łazienka

Marmur i płytki marmurowe mają swoje zastosowanie w łazienkach i kuchniach. Wykorzystujemy ten materiał jako formę blatów kuchennych, podłóg czy zabudowy do kabiny prysznicowej i wanny. Impregnacja marmuru to jedno z podstawowych działań jakie należy wykonać zaraz po jego zabudowaniu. Sprawdź co może to dać.

Kiedy należy impregnować marmur?

Impregnowanie kamienia naturalnego w postaci marmuru powinno się odbyć niezwłocznie po jego zabudowaniu. Można także zaimpregnować materiał tuż przed jego nałożeniem. Zabieg wykonany przed ułatwi nam następne czyszczenie marmuru z zaprawy fugowej. W przypadku miejsc szczególnie narażonych na zabrudzenia warto jest powtórzyć zabieg impregnacji (płyta kuchenna, kabina prysznicowa).

marmur

Dlaczego należy stosować impregnację?

Impregnacja kamienia naturalnego jakim jest marmur jest formą oszczędności. Kamień już sam w sobie jest dosyć drogim materiałem wykończeniowym. Plamy i innego rodzaju zabrudzenia mogą być trudne do wyczyszczenia. Nie warto jest ryzykować stanu marmuru na zasadzie zaoszczędzenia na środkach impregnujących. Impregnaty do kamienia to pewnego rodzaju ochrona warstwy wierzchniej. Impregnacja kamienia naturalnego ma na celu wytworzenie powłoki hydrofobowej, która w konsekwencji wpływa na większą odporność nawierzchni na zabrudzenia. Należy pamiętać, że do impregnacji marmuru musimy zastosować konkretnego preparatu dedykowanego do tego rodzaju kamienia. Każdy inny środek może nawet zaszkodzić!

impregnat do kamienia, marmuru

Jak wygląda impregnacja?

Impregnowanie nie należy do trudnych czynności. Marmur przed nałożeniem odpowiedniej ilości impregnatu powinien być wcześniej odpowiednio przygotowany, tj. wyczyszczony. Preparat należy nakładać za pomocą zwykłej gąbki, bądź bawełnianej szmatki. Każdy nadmiar płynu należy usunąć suchą ścierką, tak aby nie powstały zacieki. Środek do impregnacji kamienia naturalnego wcieramy w jednym, obranym kierunku. Warto pamiętać również o impregnowaniu fug. W przypadku podłoża czas schnięcia może wynosić kilka godzin.

Impregnaty do kamienia – Kam Chemia

Sklep z chemią do kamienia to najlepsze miejsce na znalezienie odpowiednich środków chemicznych do czyszczenia i impregnacji marmuru. W ofercie sklepu dostępne są również kleje, które mogą nam pomóc w przypadku nieoczekiwanych zniszczeń. Impregnaty do kamienia zapewniają pełną skuteczność i estetyczny wygląd płytek z marmuru na długie lata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kamchemia.pl sprzedawcy.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*