Czy warto kupić dom w Krakowie?

Kraków, jak mawia wiele osób – to jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce. Szczyci się przede wszystkim wysokim rozwojem kulturalnym, niesamowitymi możliwościami edukacyjnymi, ale również dostępem do wielu innych rzeczy. Z roku na rok coraz więcej osób pragnie zamieszkać w byłej stolicy Polski. Czy warto zainwestować zatem w dom w tej miejscowości?

Zalety mieszkania w Krakowie

Jak już zostało wspomniane, Kraków jest jednym z miast akademickich. Wszystko za sprawą wyższych szkół, które się tutaj znajdują. Najpopularniejszym uniwersytetem jest oczywiście Uniwersytet Jagielloński, który ma niesłabnącą renomę. Jest to najstarsza polska uczelnia powstała w 1364 roku. Oprócz tego, w Krakowie mamy Uniwersytet Ekonomiczny, Rolniczy, a także Pedagogiczny. Co więcej, znajduje się tutaj również Politechnika Krakowska czy Akademia Górniczo-Hutnicza. Jeśli chodzi o studia – w Krakowie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Szeroki dostęp do kultury zachęca do zakupu domów w tej malowniczej miejscowości. 11 dużych teatrów, liczne kina czy biblioteki, a oprócz tego mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Ale największą zaletą są zabytki, które tutaj się znajdują. Najpopularniejszy Kościół Mariacki pochodzący z XIV wieku czy Zamek Królewski na Wawelu. Sukiennice również chętnie przykuwają wzrok wielu turystów pochodzących z Polski czy zza granicy. Kraków jest niezwykle turystycznym miastem, ale nie przeszkadza to w codziennym funkcjonowaniu zupełnie. Dobrze zorganizowana komunikacja miejska pozwala w szybki sposób przemieszczać się z miejsca do miejsca.

 

Domy na sprzedaż – Kraków

Jeśli chciałby ktoś zamieszkać w byłej stolicy Polski, z pewnością znajdzie ofertę dla siebie. Mnóstwo ciekawych domów na sprzedaż Kraków oferuje. Szeregowce, domy parterowe czy jednorodzinne znajdują się na przykład na stronie KRN.pl. Nie bójmy się na obrzeżach domów na sprzedaż. Kraków to miasto z przemyślaną komunikacją miejską, dzięki której będziemy się w łatwy i szybki sposób przemieszczać z miejsca do miejsca. A kupując dom nieco dalej od centrum z pewnością ominiemy tłumy turystów, którzy codziennie się tutaj znajdują. Kraków to dobre miejsce by tutaj zamieszkać!

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*