4 rzeczy które należy mieć na uwadze kupując materac dla dziecka

materac dla dziecka jak kupic

Zakup materaca dla dziecka przebiega zupełnie inaczej niż dla dorosłego, ponieważ potrzeby snu dzieci są inne niż dla dorosłych. Zbyt często rodzice nie zwracają uwagi na najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy kupowaniu materaca dla swojego dziecka.

Rozważ rodzaje materiałów w materacu

Materace są tworzone z wielu różnych materiałów, z których niektóre są lepsze od innych. Jeśli Twoje dziecko cierpi na alergie lub ma wrażliwą skórę, dobrym pomysłem może być wybór materiałów bardziej syntetycznych np. syntetyczny lateks czy pianka wysokoelastyczna. Zawsze szukaj certyfikatów, które zapewniają, że pianka wewnątrz materaca jest zgodna z normami ochrony środowiska i zdrowia. Będziesz mieć wtedy pewność, ze materac jest bezpieczny dla twojego dziecka.

Kup materac, który pozwoli Twojemu dziecku rosnąć

Niezbyt ekonomiczną decyzją jest zakup małego materaca. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i za chwile wasz czterolatek będzie dwunastolatkiem z 150 cm wzrostu. Lepiej kupić więc materac o wymiarach dla dorosłych. Ważne żeby nie kupować materacy strefowych. Takie materace nie są przeznaczone dla małych człowieczku.

Nigdy nie kupuj używanych materacy!

Nie ma tu pytania. Używane materace mogą przynosić bakterie, pleśń, roztocza, a nawet niepożądane alergeny i płyny. Nie ryzykuj!

Zabierz ze sobą dziecko na zakupy

Nie zawsze łatwo jest uzyskać prostą odpowiedź dziecka, jeśli chodzi o komfort materaca, ale jeśli planujesz utrzymać swój materac przez ponad dekadę, dobrym pomysłem jest uwzględnienie go w decyzji o zakupie. Poproś dziecko, aby położyło się na plecach, na boku i na końcu na brzuchu – i poczekaj co najmniej 5 do 10 minut, aby określić, jak wygodne jest łóżko.

Możesz też dokonać zakupu przez internet np. w sklepie Common, pod adresem https://common.sklep.pl/

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*