Zalety dzisiejszych rozwiązań dla niepełnosprawnych

Dzisiaj, w przeciwieństwie do stanu z końcówki lat 90’ XX wieku, istnieje szereg rozwiązań technicznych i technologicznych dla niepełnosprawnych osób. Problemem jest za to nadal dostępność tych urządzeń. Wiele instytucji, szkół, urzędów nie posiada odpowiednich rozwiązań dla niepełnosprawnych osób lub są one przestarzałe. Dzisiejsze udogodnienia są dużo bardziej przemyślane i posiadają szereg zalet, o których będzie mowa.

Rozwiązania dla niepełnosprawnych osób

Ilość rozwiązań dla niepełnosprawnych znacznie przewyższa najśmielsze marzenia niepełnosprawnych osób z lat 90’. Niestety problemem jest niepopularność tego typu rozwiązań. Na ryunku odnajdziemy zarówno techniczne, jak i technologiczne rozwiązania dedykowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Urządzenia dla niepełnosprawnych

Wśród rozwiązań dla niepełnosprawnych osób znaczną rolę odgrywają urządzenia dla niepełnosprawnych osób. Wśród tego typu urządzeń wyróżnia się przede wszystkim:

  • windy dla niepełnosprawnych
  • platformy
  • schodołazy
  • podnośniki.

Windy dla niepełnosprawnych warto wykorzystywać w miejscach, w których do pokonania są znaczne różnice poziomów, a na szlaku komunikacyjnym istnieją jedynie schody, gdyż nie ma miejsca na tradycyjną windę pełnowymiarową.

Platformy są rozwiązaniami montowanymi zazwyczaj w sąsiedztwie schodów. Osoba niepełnosprawna wjeżdża na taką platformę, uruchamia urządzenie i jest transportowana przez przeszkodę.

Schodołazy wymagają pomocy innej osoby. Służą do poruszania się na specjalnym wózku z systemem gąsienicowym po schodach. Tak jak sama nazwa wskazuje.

Więcej urządzeń dla niepełnosprawnych pod adresem https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/

Rozwiązania techniczne

Są niestety nadal najpopularniejszym typem rozwiązania. Polegają na zaprojektowaniu w przestrzeni miejskiej różnego typu pochylni itp. Takie rozwiązania były montowane od wielu lat. Dzisiaj mogą zostać zastąpione nowszymi rozwiązaniami, jednak nadal wiele osób robi to niechętnie.

Zalety dzisiejszych rozwiązań

Dzisiejsze rozwiązani posiadają bardziej dopracowane systemy. Wiele z nich wykorzystuje nowe technologie. Nie są jedynie maszynami działającymi na systemy pneumatyczne, czy elektryczne. Dzisiejsze rozwiązania są dużo bardziej funkcjonalne i pozwalają na montaż w wielu miejscach, również tych gdzie tradycyjne rozwiązani nie mogą zostać wprowadzone.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*