Korytka kablowe – co warto o nich wiedzieć

remont domu

Wybranie odpowiednich korytek kablowych może być bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych osób, które nie mają o nich zielonego pojęcia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowe korytka kablowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać wybierając korytka kablowe

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę warunki, w jakich to nowa instalacja będzie użytkowana. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie oszacować poziom korozyjności, grubości i rodzaj powłoki cynkowej korytek kablowych. W pomieszczeniach o suchej atmosferze, gdzie nie ma agresywnych substancji najlepiej sprawdzą się kablowe systemy nośne ocynkowane galwanicznie. Na zewnątrz najlepszym wyborem są z kolei produkty ocynkowane ogniowo-zanurzeniowo, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach. Niektórzy producenci oferują także solidne korytka kablowe z pogrubioną powłoką cynkowo-aluminiową.

Jakie korytka kablowe do przemysłu chemicznego

W przemyśle chemicznych i spożywczym należy postawić na korytka ze stali nierdzewnej, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać także korytka kablowe wykonane z kwasoodpornej stali szlachetnej, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Aby poprawić kwestie estetyczne korytek warto postawić także na specjalną powłokę lakierowaną, którą można pomalować na dowolny kolor. Korytka tego typu są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też są idealne do branży spożywczej i chemicznej.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*