Jak rozróżnić wózki jezdniowe?

wózki jezdniowe

Wózki te możemy także określać mianem widłowych. Z pewnością obie nazwy są znane dla osób znających się na branży. Tego typu pojazdy najczęściej służą do przenoszenia towarów na magazynach, halach produkcyjnych i przemysłowych. Funkcjonowanie wielu firm jest zależne od wózków jezdniowych. To dzięki nim praca nabiera tempa. Jest efektywna, a co najważniejsze produktywna. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów wózków jezdniowych.

Typy wózków jezdniowych

Wózki jezdniowe podnośnikowe to prawdopodobnie najbardziej popularne pojazdy stosowane w wielu przedsiębiorstwach na całym świecie. Najczęściej spotykane w szeroko rozumianej logistyce i magazynowaniu. Przewóz ładunków odbywa się w sposób pionowy i poziomy.
Wózki ciągnikowe przydają się przede wszystkim do ciągnięcia innych pojazdów o podobnej budowie. Sprzęt ten charakteryzuje się wysokim stopniem uciągu i zwrotnością.
Wózki platformowe wyposażone są w stałą platformę to transportowania towarów. Stosuje się je w wewnętrznym transporcie na dalsze odległości.
Wózki unoszące – to jak sama nazwa wskazuje wózki jezdniowe do unoszenia towarów, ale z zaznaczeniem, że na niewielką wysokość.

wózki jezdniowe

W jaki sposób możemy kierować wózkiem jezdniowym?

Wózki jezdniowe mogą być prowadzone na różne sposoby, jednak najpopularniejszym jest sterowność manualna za pośrednictwem ludzkich rąk. Sterowanie z fotela z pewnością należy do najbardziej wygodnych metod prowadzenia wózka, aczkolwiek ogranicza to naszą widoczność. Coraz częściej korzysta się z możliwości sterowania zdalnego. Praca pojazdu odbywa się tak samo, jednakże nie jest ona wykonywana bezpośrednio z wózka jezdniowego tylko z miejsca, które pozwala nam na zwiększenie pola obserwacyjnego.

Wózki jezdniowe od CWW Blum z Bydgoszczy

Wynajem czy sprzedaż? To odwieczny dylemat dla przedsiębiorców. Wszystko zależy od naszych aktualnych zapotrzebowań. Warto wspomnieć, że praca na stanowisku wózka jezdniowego wymaga odpowiedniego przeszkolenia, a sprzęt, którym posługuje się operator powinien być najwyższej jakości. Wózki jezdniowe od CWW Blum możemy znaleźć na stronie sprzedawcy https://cwwblum.com/. Wózki jezdniowe podnośnikowe występują również w różnych konfiguracjach napędowych. Jak dotąd największą popularnością cieszą się wózki jezdniowe o napędzie spalinowym. Natomiast coraz częściej możemy się spotkać z bardziej ekologicznymi rozwiązaniami w postaci napędu elektrycznego.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*