Co uwzględnić podczas budowy kortu tenisowego

Zaprojektowanie kortu tenisowego czy to komercyjnego czy prywatnego wymaga zaangażowania oraz wiedzy. Nierzadko do jego tworzenia angażuje się specjalistyczną firmę. Kort tenisowy nie jest typowym boiskiem sportowym na którym wystarczy zainstalować siatkę i nawierzchnię.

Nie jest to tania inwestycja i żeby mogła posłużyć na długie lata musi być przemyślana i dobrze wykonana. Od czego zacząć projekt budowy?

Lokalizacja kortu tenisowego

Całość inwestycji należy zacząć od projektu budowy i wyznaczenia lokalizacji kortu tenisowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o wybór właściwego miejsca najlepiej takiego, który nie będzie terenem podmokłym i będzie dość dużym placem do zagospodarowania. Bowiem trzeba pamiętać, że kort tenisowy to nie tylko boisko ale miejsce zagospodarowane dookoła. Wybierając lokalizację warto sugerować się orientacją względem stron świata – korty tenisowe najczęściej buduje się po stronie północno południowej

Rodzaj nawierzchni

Korty tenisowe mogą być tworzone na wiele różnych sposobów. Rodzaj wybranej nawierzchni ma duży wpływ na wiele różnych czynników, w tym koszt, długotrwałą konserwację, prędkość piłki, a nawet komfort pod stopami. Dość powszechnym rozwiązaniem są nawierzchnie z poliuretanu, które bardzo szybko się montuje. Jednak to nie jedyny plus tych nawierzchni. Mają one jednolitą strukturę, są trwałe i odporne na zniszczenia i uszkodzenia. Dodatkowo charakteryzują się elastycznością oraz wysoką wytrzymałością i dodatkowo mają zdolność absorbowania energii. Rodzaj nawierzchni jest niezwykle istotnym elementem to dzięki niemu możemy zapewnić sobie komfort gry.

Koszt budowy kortu tenisowego

Koszt kortu tenisowego zależy od wielu czynników oprócz użytych materiałów. Istnieją także inne czynniki kosztowe, które trzeba uwzględnić:

  • stworzenie projektu kortu tenisowego
  • ogrodzenie
  • oświetlenie
  • instalacja siatki i innych akcesoriów
  • tablica do zapisywania wyników
  • elementy konserwacji kortu

Wstępne koszty budowy kortu tenisowego są w stanie specjaliści od tworzenia i projektowanie tego typu obiektów. Na stronie COURTY można wstępnie wykonać i zwizualizować sobie projekt budowy kortu. Jest to spore ułatwienie dla osób, które chcą stworzyć sobie przydomowe kort tenisowy.

Podziel się treściami z bloga:

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*