Akcesoria do biura – dodatki ułatwiające pracę

biurowce w mieście

Wyposażenie biura może obejmować standardowe akcesoria biurowe przeznaczone do pomocy w pracy, komfortowe stanowiska, ale również pracodawcy mogą zadbać o większe bezpieczeństwo i odpowiednie zabezpieczenie zdrowia pracowników poprzez stosowanie urządzeń oczyszczających powietrze w biurze.

Klimatyzacja w biurze to już nie komfort a standard. Dla zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy stosuje się odpowiednie nawilżacze powietrza, oraz filtry pozwalające zmniejszyć alergeny i drobnoustroje krążące w pomieszczeniach.

Warto zaznaczyć, że praca klimatyzacji to wyprowadzanie ciepła na zewnątrz budynku. Na styku radiatora pobierającego ciepło z pomieszczenia (znajduje się ono w wewnętrznym module klimatyzacji) dochodzi do skroplenia się wilgoci z powietrza. Jej dodatkowe podgrzanie przez zasysane do urządzenia cieplejsze powietrze wzmaga rozwój bakterii mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Stosowanie w biurach klimatyzatorów Midea (zobacz przykłady na stronie: http://www.sprzedazmontaz.pl/klimatyzatory-midea) pozwala na zmniejszenie temperatury w pomieszczeniach do odpowiedniej wysokości zapewniającej komfortowe przebywanie i pracę.czystość Z reguły podczas pracy w upalne dni klimatyzatory Midea ustawia się na temperaturę w granicach 18-20 stropni celcjusza. To wystarczająco, aby odczuć przyjemny chłód, zapewnić odpowiedni komfort termiczny i pogodzić różne zachcianki poszczególnych pracowników odnośnie temperatury w biurze.

Stosowanie klimatyzacji i jej intensywne wykorzystanie jest jednak silnie odczuwane nie tylko przez osoby wrażliwe na niską temperaturę. Klimatyzatory osuszają powietrze podczas pracy. Może sprzyjać to drobnym napadom astmatycznym, oraz wzmaganiu się reakcji alergicznym na pyłki roślinne.

Komfortowe biura wyposażają swoje pomieszczenia w specjalistyczne urządzenia przeciwdziałające nieprzyjemnością związanym z pracą klimatyzatorów. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza pozwalają na usunięcie z powietrza flory bakteryjnej, pyłków, oraz zapobiegają nadmiernemu osuszaniu się powietrza (co za tym idzie wyprowadzaniu wilgoci z organizmu – odczuwają to osoby posiadające wrażliwe oczy na zmiany wilgotności w pomieszczaniach).

Oczyszczacz powietrza przeznaczony do obsług biur w których pracują alergicy, czy osoby wrażliwe na zmiany temperatury można zobaczyć na stronie dystrybutora nawilżaczy Venta – http://sklep.nawilzacze-venta.pl. Modele serii LW łączą w sobie technologię wytwarzania pary wodnej na zimno. Pozwala to na filtrowanie powietrza przez zbiornik wody urządzenia, bez obaw że alergeny zostaną ponownie wprowadzone do atmosfery przez nawilżanie pomieszczenia.

Podziel się treściami z bloga:
About the author

Krystyna Wejchert

Krystyna Wejchert zajmuje się doradzaniem firmom chcącym zmienić wygląd pomieszczeń biurowych, urzędów. W ramach własnej działalności gospodarczej podejmuje się indywidualnych projektów aranżacyjnych.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*